Informacje dnia

Inwestycja w Bulwary Warty przy Galerii Jurajskiej

Bulwary Warty, fot. Grupa Verso, ZOON architektura krajobrazu_materiały prasowe(1)
Mieszkańcy Częstochowy zyskają już wkrótce nowe miejsce, w którym będą mogli wypoczywać. Przy Galerii Jurajskiej, tuż nad rzeką Wartą, powstaje właśnie miejski ogród z terenami rekreacyjnymi.

Od kilku lat spoglądaliśmy w stronę bulwarów. Znaliśmy ich historię i rolę jaką pełniły w życiu miasta. To miejsce sentymentalne dla wielu częstochowian, kojarzące się z dzieciństwem i beztroską. Zaczęliśmy więc szukać pomysłu na to, jak przywrócić bulwarom ich dawną funkcję, a jednocześnie nadać im nowoczesny klimat i charakter, aby nie było nudno” – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Na powierzchni ponad 8,5 tys. metrów kw. pomiędzy drogą dojazdową do centrum handlowego a Wartą, galeria tworzy prawdziwą rekreacyjną oazę.

Ścieżki i alejki spacerowe będą miały w sumie 1,3 tys. metrów kw. Mieszkańcy miasta znajdą tu również 300 metrów kw. placów zabaw.

To nowoczesna przestrzeń rekreacyjna spełniająca bardzo wiele funkcji. Możemy tutaj odpocząć z książką w ręku, poopalać się, urządzić piknik dla całej rodziny lub uprawiać jogę pośród zieleni. Na ciągnącej się od ronda alei możemy natomiast uczyć dzieci jeździć na rowerze lub rolkach. Dzięki placowi zabaw możemy także aktywnie spędzić czas z pociechami, a dzięki dwóm boiskom do siatkówki plażowej zorganizować mecz z przyjaciółmi. Duża ilość zieleni jest także prawdziwą gratką dla fanów botaniki” – mówi Roman Bugajczyk.

 

Bulwary Warty dla mieszkańców miasta dostępne będą od 1 czerwca. Z kolei od 1 do 3 czerwca zaplanowano tutaj serię wydarzeń związanych z otwarciem.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora