Informacje dnia

Inwestycja biurowa Wadowicka 3 pierwszym zarejestrowanym projektem Fitwel

Wadowicka 3
Certyfikat FITWEL, czyli ekologiczny i prozdrowotny znak jakości, to kolejne wyróżnienie, które już wkrótce trafić może w ręce inwestora odpowiedzialnego za realizację kompleksu biurowego Wadowicka 3 w Krakowie.

Powstające w sąsiedztwie Ronda Matecznego w Krakowie centrum biurowe Wadowicka 3 to najnowsza inwestycja Grupy BUMA. W skład zespołu wchodzą trzy budynki klasy A, za których nowoczesny, nieco futurystyczny wygląd odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Medusa Group. Całkowita powierzchnia najmu w trzech obiektach wyniesie 31 200 metrów kw.
Budynek A, składający się na trio Wadowicka 3, jest pierwszym zarejestrowanym projektem Fitwel w Polsce. Podstawowym celem opracowanego w USA systemu certyfikacji jest poprawa zdrowia i samopoczucia użytkowników budynku.

– Atutem inwestycji jest bardzo dobra lokalizacja: bliskość Ronda Matecznego, jednego z głównych węzłów komunikacyjnych w mieście oraz niewielka odległość od przystanków komunikacji miejskiej i ścieżek rowerowych. Warto zauważyć, że nowe budynki stanęły na terenie już wcześniej zagospodarowanym, a poprzez wdrożenie ekologicznych rozwiązań w zakresie bogatej zieleni, budek dla owadów oraz nawadniania kropelkowego, budynek potwierdza swój zielony wizerunek. Obiekty charakteryzuje również ciekawy kształt elewacji. Geometryczna forma fasady stała się inspiracją do stworzenia spójnej identyfikacji graficznej, wykorzystanej we wnętrzach budynków – mówi Kamila Konopczyńska, ambasadorka Fitwel z ramienia Sweco.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora