Informacje dnia

Inwestowanie w nieruchomości komercyjne trwa. Panattoni sprzedało dwa obiekty logistyczne funduszowi HANSAINVEST Real Assets

0bd40749e35dcaad42257a2a2d6a912f
Przedsiębiorcy pomimo trwającej pandemii są stale zainteresowani inwestowaniem w nieruchomości komercyjne.

Deweloper Panattoni sprzedał dwa obiekty logistyczne funduszowi HANSAINVEST Real Assets z Niemiec. Obie nieruchomości komercyjne mają powierzchnię łącznie 43 700 m kw. Obiekty zlokalizowane są na terenie Polski, jeden z Poznaniu a drugi we Wrocławiu. Wprawdzie obie inwestycje stosunkowo niedawno zostały oddane do użytku. Mimo to oba obiekty są w pełni skomercjalizowane. HANSAINVEST Real Assets nabył te nieruchomości komercyjne dla HANSA Europe Logistic Fund (HELF).
– „Apetyt inwestorów na aktywa logistyczne i przemysłowe znacznie wzrósł w dobie pandemii, gdyż okazały się one odporne na zawirowania gospodarcze i blokady spowodowane przez COVID-19. Tym samym stały się ważną częścią rynku inwestycyjnego i coraz ważniejszym składnikiem portfeli inwestorów. Świadomość pozytywnych perspektyw, jakie oferuje branża i sektor usług logistycznych, w tym dynamicznie rozwijający się e-commerce, przekłada się z kolei na oczekiwaną dobrą stopę zwrotu z inwestycji” – wyjaśnia Robert Dobrzycki, CEO Panattoni.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora