Informacje dnia

HB Reavis wynajmuje kolejne 5 tys. mkw. biur w warszawskim Varso Place

VarsoPlace1

Firma Orsted to najnowszy klient HB Reavis, który postawił na przestrzenie biurowe Varso Place. Projekt posiadający certyfikat ekologiczny BREEAM Outstanding oraz certyfikat WELL oceniający wpływ budynków na zdrowie i dobre samopoczucie ludzi, już wkrótce stanie się jednym z największych centrów biznesowych w Warszawie.

Orsted to duński koncern energetyczny, którego strategia zakłada coraz szersze wykorzystanie zielonej energii. Już teraz firma jest jednym z globalnych liderów w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej. W Varso Place pracownicy Orsted Polska będą mieli do dyspozycji ponad 3 800 mkw. przestrzeni w budynku Varso 2. Przeprowadzka planowana jest za rok.

Największymi użytkownikami tego samego budynku będą: kampus naukowo-technologiczny Cambridge Innovation Center (blisko 14 000 mkw.) oraz Bank Gospodarstwa Krajowego, który właśnie wynajął dodatkowo ponad 1 200 mkw. i łącznie zajmie ponad 13 600 mkw. powierzchni.

Po otwarciu niższych budynków Varso Place wiosną tego roku, kontynuowana będzie budowa Varso Tower – najwyższej części projektu. Konstrukcja 230-metrowego wieżowca zaprojektowanego przez pracownię Foster + Partners osiągnie docelową wysokość latem i będzie gotowa na prace wykończeniowe i aranżacyjne. W całym Varso Place znajduje się łącznie 144 tys. mkw. powierzchni do wynajęcia.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora