Informacje dnia

Galeria Jurajska: blisko 7,2 mln klientów w 2018 roku

thong-vo-2482-unsplash
Galeria Jurajska to największe centrum handlowe w Częstochowie (49 tys. m kw. GLA). Działający od 2009 roku obiekt z roku na roku zyskuje na popularności. W efekcie dziś to najchętniej wybierana galeria w mieście i jedna z najpopularniejszych w regionie.

Ubiegły rok okazał się być rekordowy dla Galerii Jurajskiej. Od stycznia do grudnia 2018 roku największe w Częstochowie centrum handlowe odwiedziło blisko 7,2 mln klientów, Aż o ćwierć miliona więcej niż w tym samym okresie przed rokiem i o ponad pół miliona więcej niż 2016 roku.

To także jeden z nielicznych obiektów w Polsce, który w 2018 roku oparł się wyzwaniom, jakie podyktował rynek, a które wynikały z wejścia w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta. Podczas kiedy galerie w całym kraju notował w 2018 roku średni spadek rzędu 3 proc. Jurajska zanotowała blisko 3 proc. wzrost klientów.

„Ten rok był wyzwaniem i wielką niewiadomą, ale bardzo mocna pozycja Galerii Jurajskiej na regionalnym rynku pozwoliła nam na utrzymanie zwyżkowego trendu na bardzo stabilnym poziomie. Co więcej, udało się nam osiągnąć także kilka spektakularnych frekwencyjnych sukcesów w ciągu roku, których nie notowaliśmy w latach ubiegłych” – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.