rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Focus Estate Fund planuje wzmocnienie portfela w Polsce i Czechach

ben-rosett-10614-unsplash
Fundusz inwestycyjny Focus Estate Fund podjął decyzję rozszerzyć geografię swojej obecności w Centralnej i Wschodniej Europie. W ciągu najbliższych dwóch lat fundusz planuje podwoić swój portfel, umacniając swoją pozycję w niszy nieruchomości komercyjnej średniego formatu w Polsce i Czechach, a także wchodząc na nowy dla funduszu rynek Słowacji.

Według Maxima Shkolnicka, partnera Focus Estate Fund, «w ciągu ostatnich trzech lat dynamika ulepszeń w naszym portfolio przekroczyła nasze oczekiwania i dlatego zamierzamy skalować”. Priorytetem jest rozszerzenie portfela na rynkach naszej obecności w Polsce i Czechach, a także dostęp do rynku Słowackiego, według pieniądzy – zwiększenie portfela do 100 mln euro do końca 2020 roku.

Co dotyczy naszej decyzji wejść do Słowacji, to ona dawno była w planach firmy. Przy podobnych ryzykach i zwrotach w tych krajach, 820 mln euro inwestycji do nieruchomości komercyjnej Słowacji w 2018 roku świadczy o dostatecznej, naszym zdaniem, płynności tego rynku».

Przypomnijmy, że portfel Funduszu obejmuje trzy centra handlowe w Polsce (w miastach Sandomierz, Zgorzelec, Bartoszyce) i dwa w Czechach (w miastach Most i Ostrawa).


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora