Informacje dnia

Firma CPI przejmuje kolejny biurowiec Equator I

Equator I_photo
CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych

w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, sfinalizował zakup 11-go biurowca w warszawskim portfolio – Equator I .

Equator I to trzecia sfinalizowana od początku 2020 r. transakcja CPIPG w Warszawie.
W bieżącym roku portfel grupy powiększył się także o Green Corner A i Equator II. Całkowita powierzchnia najmu w biurowcach CPIPG w Warszawie wynosi już ponad 270 tys. mkw.

Położony w Alejach Jerozolimskich, w sąsiedztwie Placu Zawiszy, Equator I został oddany do użytku w 2008 r. Biurowiec dysponuje ponad 19,5 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A, położonej na 15 kondygnacjach oraz przestrzenią handlowo-usługową. Budynek posiada certyfikat BREEAM in use na poziomie Very Good. CPIPG przejęła Equator I od spółki IMMOFINANZ.

„Powiększenie portfolio o Equator I ugruntowuje pozycję inwestorską CPIPG na bliskiej Ochocie. Niebawem w przejętych biurowcach zaczniemy wprowadzać jednolity, właścicielski model zarządzania. Proces ten już rozpoczęliśmy. Dzięki koncentracji assetów w pasie Alej Jerozolimskich łatwiej będziemy mogli dopasowywać się do potrzeb najemców, a tym samym zwiększać rentowność punktów handlowych i usługowych.” – komentuje Barbara Topolska Country Manager Poland, CPI Property Group.

CPIPG kontynuuje powiększanie portfela. Plany inwestycyjne zakładają dalszą ekspansję na rynku powierzchni biurowych w Warszawie.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora