Informacje dnia

Firma ALDI razem z Klubem Gaja zasadzi 2800 drzew

Fot. Klub Gaja_akcja sadzenia roslin w Ogrodzie PolisensorycznymZSS_Sosnwoiec

„Drzewa dla klimatu” to hasło 17. edycji programu Święto Drzewa Klubu Gaja, którego celem jest zaktywizowanie Polaków do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew. W ogólnopolską kampanię włączają się m.in. przedszkola, szkoły, samorządy i firmy. Wśród partnerów strategicznych w tym roku po raz pierwszy znalazła się także sieć sklepów spożywczych ALDI.

Drzewa produkują tlen i oczyszczają powietrze, którym oddychamy. Drzewa to także większa różnorodność biologiczna, mniejszy hałas, ochrona przed wiatrem, słońcem oraz piękna przestrzeń wokół nas. Dlatego, już 10 października Klub Gaja wraz z siecią ALDI zachęcają wszystkich do włączenia się w program Święto Drzewa – szerokiej edukacji ekologicznej popartej realnym działaniem – sadzeniem i ochroną drzew, Udział w akcji może wziąć dosłownie każdy – sadząc drzewo i wpisując je do licznika posadzonych drzew.

ALDI jako część Grupy Przedsiębiorstw działającej globalnie, od lat odpowiedzialnie troszczy się o środowisko. Prowadząc własną globalną Politykę Klimatyczną, dba o otoczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. W ten trend idealnie wpisuje się współpraca z Klubem Gaja i włączenie się ALDI w program “Święto Drzewa”.

– Odpowiedzialność to jedna z dewiz, której ALDI jest wierne od lat. Pomysł, by zaangażować się w ten program był dla nas dość oczywisty – zainspirowani Katowicami, jednym z najbardziej zielonych miast w Polsce, w którym funkcjonuje centrala ALDI, chcieliśmy wspierać lokalne organizacje ekologiczne i stać się aktywną częścią zielonego Śląska, gdzie właśnie działa Klub Gaja. – mówi Hubert Iwanowski, Z-ca Dyrektora Zakupów ds. Jakości i CR.

Sieć ALDI zaangażowała się także w stworzenie ogrodu polisensorycznego w Zespole Szkół Specjalnych w Sosnowcu. Wspólnie z dziećmi i ich rodzicami posadzi drzewa i krzewy, a podczas warsztatów zbuduje schronienie dla dzikich zapylaczy. Z ogrodu będą mogli korzystać nie tylko uczniowie, ale też okoliczni mieszkańcy.

– Program Klubu Gaja Święto Drzewa stwarza platformę umożliwiającą każdemu włączenie się w pracę dla planety, ludzi i przyrody. W tym roku do partnerów strategicznych 17. edycji Święta Drzewa dołączyła sieć sklepów ALDI. Dzięki tej współpracy będziemy mogli zasadzić aż 2800 drzew i jeszcze bardziej zatroszczyć się o środowisko, w którym żyjemy. “Święto Drzewa” to bardzo ważny na Śląsku program edukacji ekologicznej i mamy nadzieję, że tę pierwszą wspólną z ALDI akcję uda nam się w przyszłości kontynuować – komentuje Jacek Bożek, Prezes Klubu Gaja. – Doceńmy wszystkich tych ludzi, instytucje i firmy, którzy nieustannie wspomagają nasze wspólnoty i środowisko naturalne. Dziękuję im bardzo za zaangażowanie – dodaje Jacek Bożek

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora