Z życia spółek

FIBARO uruchamia Strefę Marek i staje się oficjalnym dystrybutorem inteligentnych rozwiązań MCOHome, Eutonomy, SALTO i HMS

analiza
FIBARO jako globalny producent bezprzewodowych systemów inteligentnego domu w odpowiedzi na potrzeby dystrybutorów, instalatorów, jak i użytkowników, rozwija nowy obszar swojej działalności. Firma podjęła decyzję o nawiązaniu współpracy z liderami branżowymi, których znakomicie zintegrowane z Systemem FIBARO rozwiązania znacząco poszerzają jego możliwości. To dopiero początek planów rozwojowych. Firma zapowiada dołączenie do oferty rozwiązań kolejnych marek.  

– Po analizie obecnej oferty urządzeń smart home różnych producentów uznaliśmy, że istnieją na rynku rozwiązania godne zaufania, przetestowane przez certyfikowanych instalatorów FIBARO jako uzupełnienie naszej oferty – mówi Adam Krużyński, CEO FIBARO. – Proces projektowania, prototypowania i testowania nowych urządzeń jest procesem bardzo kosztownym, a jednocześnie w świecie Internetu rzeczy wymagałby połączenia kompetencji z bardzo odległych dziedzin. Dlatego od lat stawiamy na wykorzystanie wiedzy innych podmiotów i łączenie rozwiązań pomiędzy producentami z systemem FIBARO poprzez tzw. integracje. Dziś robimy kolejny krok i zacieśniamy współpracę z 4 markami, których produkty dodatkowo przetestowaliśmy i potwierdziliśmy ich jakość.

W ramach nowego obszaru działania FIBARO od 1 kwietnia br. będzie oficjalnym dystrybutorem  produktów SALTO Danalock, MCOHome i HMS Intesis – na początek w Europie, ale z planami rozwoju na inne regiony świata. Natomiast w zakresie rozwiązań Eutonomy – FIBARO zostaje wyłącznym dystrybutorem na cały świat.

Strefa marek otwiera nowe i bardzo atrakcyjne możliwości dla dystrybutorów i instalatorów. FIBARO staje się dla nich jedynym kontaktem i dostawcą zweryfikowanych i przetestowanych, różnych rozwiązań smart home. W praktyce będzie to jedno zamówienie, jeden transport, jedna płatność, jedno miejsce wsparcia, obsługi i reklamacji. Słowem – one stop shop. Ponadto siła zakupowa FIBARO pozwala zaoferować bardzo korzystne warunki handlowe bez wymaganej minimalnej ilości zamówienia.

SALTO to uznany producent inteligentnego zamka do drzwi, szczególnie znany z Danalock V3, który umożliwia zdalne sterowanie dostępem do domów, biur, sklepów, hoteli i mieszkań na wynajem krótkoterminowy. Dzięki FIBARO zamek Danalock będzie mógł być łatwo połączony w ramach jednej aplikacji m.in. z systemami antywłamaniowymi czy przeciwpożarowymi.

MCOHome uzupełnia ofertę FIBARO o rozwiązania dedykowane sterowaniu ogrzewaniem i klimatyzacją oraz pozwalające na monitoring jakości powietrza. Rozwiązania tej firmy cieszą się bardzo wysokimi ocenami wśród użytkowników i instalatorów.

Eutonomy dostarcza profesjonalne rozwiązania zaprojektowane z myślą o rozbudowie Systemu FIBARO – m.in.: ramki dokujące do tabletów Apple i Samsung oraz adaptery do montażu modułów FIBARO na szynie DIN, dzięki którym możliwe będzie znacznie łatwiejsze połączenie urządzeń grzewczych, RTV, AV z systemem FIBARO.

HMS Intesis to producent doskonałych adapterów do łączenia systemu FIBARO z szeroką gamą klimatyzatorów – co pozwoli na łatwe, zdalne sterowanie klimatyzacją z poziomu smartfona, przy zachowaniu możliwości kontroli za pomocą pilota. Co warte podkreślenia – rozwiązania HMS pozwalają na precyzyjną koordynację pracy bardzo dużej liczby klimatyzatorów jednocześnie.

Źródło: FIBARO.