Informacje dnia

Europejski fundusz GLP pozyskał 1,6 mld euro

Pomeranian_Logistics_Centre_całość

Firma GLP działająca w sektorze nieruchomości logistycznych, również w Polsce, pozyskała dodatkowo około 500 mln euro dla europejskiego funduszu inwestycyjnego GLP Europe Income Partners II Łącznie, kapitał pozyskany dla GP EIP II wynosi około 1,6 mld euro, więcej niż pierwotnie zakładano, co docelowo umożliwi zwiększenie łącznej wartości aktywów pod zarządem funduszu do 3,2 mld euro. Dodatkowe środki pozyskano od instytucjonalnych partnerów inwestycyjnych w Europie, na Środkowym Wschodzie oraz w Azji. Łączna wartość wszystkich aktywów zarządzanych przez GLP na kluczowych rynkach logistycznych w Europie wynosi 10 mld euro.

GLP EIP II dysponuje portfelem najwyższej klasy nieruchomości logistycznych położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie. Obiekty te są obecnie wynajęte w blisko 99%, a ich średni wiek nie przekracza pięciu lat.

Jak mówi Ralf Wessel, dyrektor odpowiedzialny w GLP za zarządzanie funduszami: „Od początku działalności, GLP EIP II mógł pochwalić się świetnymi wynikami, co napędzało zainteresowanie inwestorów. Cieszymy się, że nasza strategia jest ceniona przed dotychczasowych i nowych partnerów, którzy poszukują okazji do inwestycji generujących atrakcyjny zwrot.”

Nick Cook, prezes GLP Europe, dodaje: „GLP ma ponad 30 lat doświadczenia w inwestowaniu w Europie oraz realizowaniu tu wysokiej klasy nieruchomości. Spodziewamy się, że europejski rynek logistyczny przyśpieszy jeszcze bardziej w 2021 roku i dlatego zamierzamy kontynuować naszą strategię rozwoju oraz nabywać kolejne obiekty w pierwszorzędnych lokalizacjach.”

Oddział GLP to jeden z najdłużej działających w Europie, w pełni zintegrowanych inwestorów, deweloperów i zarządców budynków logistycznych. Obecnie firma zarządza aktywami o łącznej wartości około 10 mld euro. Fundusz GLP EIP II jest czwartym w historii firmy skoncentrowanym na aktywnościach w Europie.

Źródło: GLP.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora