rynek terenów inwestycyjnych na sprzedaż

Działki rekreacyjne dobrym pomysłem inwestycyjnym

Działki rekreacyjne są dobrym pomysłem inwestycyjnym. Sprawdzą się doskonale zarówno na cele prywatne, jak również komercyjne. Działki rekreacyjne są gruntami, które docelowo służą do wypoczynku okazjonalnego oraz rekreacji. Grunty rekreacyjne nie mogą być zamieszkiwane w okresie całorocznym. Ich właściciele nie mogą również prowadzić na ich terenie działalności gospodarczej. Na tego rodzaju gruncie można za to wybudować na przykład domek letniskowy lub altanę.

Spis treści:
Działki rekreacyjne poszukiwane
Działka rekreacyjna na ROD – jaka jest różnica?
Z domkiem letniskowym, czy bez?
Przykładowe oferty sprzedaży z bazy WGN

Działki rekreacyjne poszukiwane

Działki rekreacyjne na sprzedaż to obecnie gorący temat. Wiele osób stara się kupić tego rodzaju tereny. Okres pandemii koronawirusa, a zwłaszcza wprowadzony przez rząd lockdown, dały Polakom odczuć, jak dużą wartość ma możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wzrosła popularność nie tylko działek rekreacyjnych, ale również ROD-ów. Polacy zapragnęli własnego kawałka ziemi, który umożliwi im aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Działki rekreacyjne wydają się w tym celu idealne. Można na ich terenie wydzielić przestrzeń do rekreacji, odpoczynku a także do upraw warzyw i owoców.
Kupujący cenią je jako idealne inwestycje na przyszłość. Działki rekreacyjne mogą stanowić doskonałe miejsce do spędzenia wakacji lub krótkiego urlopu poza sezonem. Urlopowicze nie muszą więc poszukiwać miejsc noclegowych, ponieważ mogą spędzić wolne dni na własnej działce. Z miejsca odchodzą więc koszty najmu, jakie normalnie musieliby oni ponieść przy urlopie.

Działka rekreacyjna na ROD – jaka jest różnica?

Część nabywców nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieje różnica pomiędzy działką rekreacyjną a ROD-ami. Podobnie jak działki rekreacyjne, ROD-y również są terenami służącymi do wypoczynku. Jednak różnica uwidacznia się w prawie własności.
ROD-y, czyli Rodzinne Ogrody Działkowe, stanowią własność PZD – Polskiego Związku Działkowców. Osoby nabywające ROD-y uzyskują dzierżawę działki i mają prawo do korzystania z niej. Nie są jednak jej właścicielami. Z kolei osoby nabywające działki rekreacyjne posiadają do nich pełne prawo własności.

Z domkiem letniskowym, czy bez?

Osoby, które zdecydują się na zakup działki rekreacyjnej stają przed wyborem – nabyć grunt z posadowionym na nim domkiem letniskowym, czy bez niego? Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie prosta – wszystko zależy od indywidualnych preferencji nabywcy oraz jego zdolności finansowej. Można się spodziewać, że działki posiadające altanki lub domki ogrodowe, będą cechowały się wyższą ceną sprzedaży. Oczywiście nie jest to regułą, ponieważ wiele zależy od lokalizacji, powierzchni i obecnego zagospodarowania terenu.
Działki letniskowe, które nie posiadają na swoim terenie żadnych zabudowań, dają nowym właścicielom większe możliwości aranżacyjne. Mogą sami zdecydować, czy na ich działce mają się znajdować zabudowania, a jeśli tak, to w jakim miejscu będą się one znajdować. Dzięki temu mogą maksymalnie wykorzystać posiadany teren, zgodnie ze swoimi założeniami i planami.

Przykładowe oferty sprzedaży z bazy WGN

W bazie WGN znajduje się obecnie wiele atrakcyjnych ofert sprzedaży działek rekreacyjnych. Poniżej prezentujemy przykładowe z nich, naszym zdaniem warte uwagi. Prezentacja przykładowych ofert ma na celu przybliżyć, jakim budżetem należy dysponować, aby nabyć działkę rekreacyjną w danej lokalizacji, konkretnej powierzchni, poziomie zagospodarowania itp.

WGN Ełk jest wyłącznym agentem sprzedaży działki letniskowej położonej w miejscowości Grądzkie, gm. Wydminy. Jest to działka leśna o powierzchni 1404 metrów kwadratowych, która jest położona w kompleksie działek nad Jeziorem Gawlik Wielki. Przedmiotowa działka jest częściowo zalesiona. Stanowi idealne miejsce dla osób, które pragną wypoczynku na Mazurach, w niewielkiej odległości od malowniczego jeziora. Pełna własność. Cena ofertowa wynosi 35 000 złotych, co daje 25 złotych za metr kwadratowy działki.

WGN Wrocław jest wyłącznym agentem sprzedaży działki rekreacyjnej zlokalizowanej na wrocławskiej Klecinie. Jest to nieruchomość gruntowa z przeznaczeniem na działalność rekreacyjną. Działka będąca przedmiotem sprzedaży jest zlokalizowana w sąsiedztwie innych terenów o tym samym przeznaczeniu. Teren ma kształt prostokąta i liczy 395 metrów kwadratowych powierzchni. Nieruchomość ta stanowi własność z udziałem w drodze. Cena ofertowa wynosi 39 500 złotych, co daje kwotę rzędu 100 złotych za metr kwadratowy działki.

WGN Radomsko jest wyłącznym agentem sprzedaży działki rekreacyjnej położonej w miejscowości Łęg, w gminie Kruszyna, w województwie śląskim. Nieruchomość będąca przedmiotem sprzedaży składa się z trzech działek o łącznej powierzchni 2998 metrów kwadratowych. Działka zlokalizowana jest w otoczeniu licznej zieleni, w pobliżu rzeki Warta. Zapewnia ciszę oraz spokój. Cena ofertowa przedmiotowej nieruchomości wynosi 52 000 złotych, co daje 17 złotych za metr kwadratowy.

WGN Częstochowa jest wyłącznym agentem sprzedaży działki rekreacyjnej położonej w miejscowości Władysławów, w gminie Miedźno. Teren na nieregularny kształt. Szerokość waha się od około 23 metrów do około 36 metrów w najszerszym punkcie. Przedmiotowa działka jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z przeznaczeniem pod rekreację. Działka posiada dostęp do rzeki Liswarty. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 59 000 złotych, co daje 15 złotych za metr kwadratowy gruntu.

WGN Gdańsk jest wyłącznym agentem sprzedaży działki rekreacyjnej położonej w miejscowości Niepoczołowice, w gminie Linia. Zaledwie 200 metrów od przedmiotowej działki znajduje się malownicze jezioro. W okolicy znajdują się ponadto lokale handlowe. Dojazd do gruntu zapewniony jest utwardzoną drogą gminną. Działka ma powierzchnię 1000 metrów kwadratowych i stanowi pełną własność. Cena ofertowa wynosi 80 000 złotych, co daje 80 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

WGN Poznań Stare Miasto jest wyłącznym agentem sprzedaży terenu położonego w miejscowości Buk, w powiecie poznańskim. Jest to grunt o powierzchni 305 metrów kwadratowych, na terenie którego znajduje się domek o powierzchni 27 metrów kwadratowych. Na terenie działki znajduje się ponadto pomieszczenie gospodarcze. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 83 000 złotych, co daje 272 złotych za metr kwadratowy gruntu.

WGN Olecko jest wyłącznym agentem sprzedaży działki rekreacyjnej położonej w miejscowości Gordejki, w gminie Olecko. Jest to teren z własną linią brzegową jeziora Dobskiego. Działka rekreacyjna objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod zabudowę o charakterze usług turystycznych o powierzchni 1,1 ha. teren posiada przyłączone media. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 750 000 złotych, co daje 68 złotych za metr kwadratowy działki.

WGN Pajęczno jest wyłącznym agentem sprzedaży działki rekreacyjnej położonej w miejscowości Kuźnica, w gminie Nowa Brzeźnica, w powiecie pajęczańskim. Na terenie działki znajduje się domek letniskowy o powierzchni około 50 metrów kwadratowych. Na terenie działki znajdują się ponadto: wiata samochodowa, składzik na drewno. Nieruchomość jest zagospodarowana, posiada też miejsce na ognisko. Cena ofertowa nieruchomości wynosi 250 000 złotych, co daje 367 złotych za metr kwadratowy gruntu.

Redakcja
Komercja24.pl