Informacje dnia

Dwie twarze nadmorskich apartamentów

Tarasy Bałtyku_zewnetrzne2 (1)
Nadmorskie miejscowości cieszą się coraz większą popularnością wśród kupujących mieszkania. Otoczenie przyrody i wakacyjny klimat w połączeniu z wysokiej jakości wykończeniem zachęcają inwestorów do lokaty kapitału właśnie nad Bałtykiem. Przed zakupem, warto jednak przeanalizować potencjał i możliwości miejsca, w którym inwestujemy. Bezpieczniejszym rozwiązaniem od condohotelu w małej, sezonowej miejscowości może być dobrze zlokalizowany apartament w Trójmieście.

Według Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, w 2017 roku region pomorski odwiedziła rekordowa liczba 9 milionów turystów. Obłożenie obiektów noclegowych
w sezonie wynosi zazwyczaj 80-100%. Część gości zatrzymuje się też w apartamentach na wynajem, co skłania inwestorów do rozważania zakupy takiej nieruchomości pod inwestycje. Rozwija się również rynek apart i condohoteli.

 Zgodnie z raportem Emmerson Evaluation „Rynek hoteli i condohoteli w Polsce w 2018 roku” w trzecim kwartale 2018 roku nad polskim morzem znajdowały się 104 condo i aparthotele. Do 2020 roku ich liczba ma wzrosnąć o połowę, łącznie powstanie ok. 7 tysięcy nowych pokoi i apartamentów. Część z nich kusi inwestorów reklamowaną gwarancją zwrotu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaleca jednak ostrożność w przypadku takich gwarancji. Sceptycy prognozują też problemy przyszłych inwestorów w małych nadmorskich miejscowościach. Istnieje ryzyko, że zamiast zysku, pozostanie nam apartament trudny do wynajęcia w gąszczu ofert hoteli i jeszcze trudniejszy do sprzedania.

Alternatywną ofertę stanowią apartamenty trójmiejskie, które zazwyczaj stanowią inwestycję droższe, ale za to pewniejsze.

– Trójmiasto łączy walory nadmorskiej przyrody z bogatą historią oraz całorocznym zapleczem kulturalno–rozrywkowym i biznesowym – mówi Piotr Tarkowski, Dyrektor ds. Sprzedaży Allcon Osiedla – Dzięki temu, popyt na nieruchomości odnotowujemy przez cały rok. Coraz więcej osób kupuje tu tzw. second home, do którego można przyjechać także poza sezonem letnim i korzystać z bogatej oferty metropolii. W minionym roku sam Gdańsk odwiedziły ponad 3 miliony turystów.

Dla inwestorów zawsze najważniejsza będzie lokalizacja nieruchomości, która odgrywa kluczową rolę w budowaniu przyszłej wartości mieszkania, jak i komfortu życia.

– Doradzam wybór apartamentu w dzielnicach sąsiadujących ze śródmieściem – zdradza Piotr Tarkowski – Taka lokalizacja gwarantuje komfortowy dostęp do infrastruktury miasta, bliskość pracy, szkół, kin, teatrów, restauracji i sklepów. Z drugiej strony, jest bardziej przyjazna i kameralna, niż w przypadku apartamentów w ścisłym centrum. Przykładem mogą być eleganckie Kamienice Malczewskiego w Gdańsku, które dzieli kilkanaście minut spacerem do Starego Miasta.

Kolejna gdańska inwestycja godna polecania to Tarasy Bałtyku – apartamentowiec powstający w sąsiedztwie parku i morza. Jego największym atutem, poza świetną lokalizacją, jest widok z okien. Przyszli mieszkańcy będą mogli podziwiać morze lub morenowe, leśne wzgórza i panoramę miasta. Deweloper Allcon przygotował dla nich także udogodnienia w postaci m.in. salonu fitness i mediateki.

– Klientom, którzy mimo wszystko nie chcą mieszkać w metropolii i preferują bliższy kontakt z naturą pokazujemy NEXO Apartamenty na Klifie w Pucku. – mówi Piotr Tarkowski – Puck jest większym ośrodkiem niż sezonowe kurorty na Połwyspie Helskim, można łatwiej i szybciej do niego dojechać. Dużym atutem jest to, że jako miasto żyje przez cały rok, nie tylko w lecie. Jest jednak bardziej kameralny niż Trójmiasto, od którego dzieli go 30 km. To także mekka amatorów sportów wodnych, takich jak kite, windsurfing czy żeglarstwo.

Oferta nadmorskich apartamentów jest więc bardzo zróżnicowana. Niezależnie od prywatnych preferencji, przed zakupem warto dokładnie przeanalizować potencjał lokalizacji nieruchomości i jej otoczenia.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora