Informacje dnia

Duch historycznej fabryki w nowoczesnych apartamentach – wizualizacja wnętrza Chlebovej

chlebova
NDI Development zaprezentował długo wyczekiwane wizualizacje wnętrz inwestycji Chlebova Apartamenty. Budynek powstający przy ulicy Wiosny Ludów 4 charakteryzować będzie unikatowe połączenie historii i nowoczesności. W jego wnętrza wkomponowano bowiem odrestaurowane artefakty, pochodzące z istniejącej pod tym samym adresem XIX-wiecznej fabryki chleba.

Ulica Wiosny Ludów to wyjątkowo atrakcyjna lokalizacja, w pierwszej linii zabudowy nad Motławą, ale równocześnie znajdująca się w ustronnym miejscu, na granicy Głównego i Młodego Miasta w Gdańsku. Przed wojną ulica nosiła nazwę Schuitensteg, co można tłumaczyć jako „pobrzeże szkut”.

Na początku 2019 roku sopocka spółka NDI Development otrzymała zgodę na budowę inwestycji o nazwie Chlebova Apartamenty. Obiekt, jak sama nazwa wskazuje, będzie nawiązywać do znamienitej przeszłości tego miejsca.

Mamy świadomość historii tego miejsca i potencjału jego oddziaływania na miasto. Architektura budynku obfituje we współczesne formy z zastosowaniem szlachetnych materiałów spotykanych w tej części Gdańska. Przygotowana inwestycja będzie zawierała również artefakty pochodzące z rozbiórki starego budynku. – mówi Jakub Bladowski, prezes zarządu pracowni architektonicznej Roark Studio, odpowiedzialnej za projekt inwestycji.

Na najnowszych wizualizacjach, przygotowanych przez Roark Studio, można zauważyć liczne architektoniczne nawiązania do historii Germania Brotfabrik.

Nasze projekty planujemy wyjątkowo odpowiedzialnie. Wiemy, że tak unikalna lokalizacja wymaga dużej wrażliwości. – mówi Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Development. Jesteśmy przekonani, że wprowadzamy na rynek prawdziwie unikalną ofertę, która łączy w sobie wiele pożądanych cech. Jest doskonale zlokalizowana, a więc każdy z przyszłych mieszkańców Chlebovej będzie miał gdańskie Główne Miasto w zasięgu kilkuset metrów. Równocześnie infrastruktura budynku, którą przygotowujemy dla naszych klientów, pozwoli im zamieszkać w nowoczesnym, komfortowym budynku z dostępem do zaplecza rekreacyjnego i biznesowego. – dodaje Bartłomiej Oset.

Chlebova obejmie siedem kondygnacji naziemnych i dwie podziemne. Łącznie w obiekcie znajdą się 163 apartamenty o powierzchni od 26 do 150 metrów kw. W części parterowej znajdą się lokale usługowe z antresolami, sięgającymi pierwszej kondygnacji. Planowane są w nich punkty gastronomiczne. Na dachu znajdzie się taras wypoczynkowy z widokiem na panoramę Głównego Miasta. W obiekcie planowana jest również strefa fitness, business lounge oraz bawialnia dla dzieci.

Planowany termin oddania apartamentów do użytku to pierwsza połowa 2021 roku.