rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Deweloper magazynowy 7R z nową innowacyjną eko linią produktową

f8ea2270b8f965ef85e3f78d923e685c
7R, jako pierwszy deweloper magazynowy w Polsce, tworzy innowacyjną linię produktową 7R Green. Jej głównym założeniem jest dostarczenie obiektów, gdzie ekologiczne rozwiązania pomogą zminimalizować oddziaływanie na środowisko naturalne. Budowa pierwszego magazynu według nowej zielonej koncepcji ruszy w pierwszej połowie roku.

Dotkliwe skutki ocieplenia klimatu oraz porozumienie paryskie z 2015 roku, wytyczające pierwszy wiążący ogólnoświatowy plan działania dla złagodzenia zmian klimatycznych, sprawiły, że również branża logistyczna coraz mocniej stawia na zrównoważone budownictwo.

„Wszystkie nasze obiekty certyfikujemy w międzynarodowym systemie BREEAM, który potwierdza wykorzystanie rozwiązań z zakresu zielonego budownictwa. Idąc jednak o krok dalej, stworzyliśmy linię produktów eko 7R Green, jako odpowiedź na postępujące zmiany klimatyczne. Co więcej, tę potrzebę bardzo często adresują także klienci i najemcy branży logistycznej. Zielone praktyki muszą stać się standardem na rynku nieruchomości magazynowych. To ważny krok na drodze niwelowania niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym” – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R.

„Koncept 7R Green stawia przede wszystkim na znaczną energooszczędność dostarczanych magazynów poprzez zastosowanie szeregu nowoczesnych rozwiązań.
W magazynach, które powstaną w ramach nowej linii produktowej 7R Green zastosujemy panele fotowoltaiczne, które pokryją część zapotrzebowania na energię elektryczną naszych najemców. Zapewnimy także gniazda do ładowania samochodów elektrycznych. Ważnym krokiem są rozpoczęte testy systemu BMS, który monitoruje efektywność urządzeń i ułatwia efektywne zarządzanie budynkiem. Świetnie sprawdziły się jak dotąd rozwiązania LED, które w połączeniu ze zwiększeniem doświetlenia światłem dziennym stref przydokowych, wpływają na zmniejszenie kosztów mediów naszych najemców. Zamierzamy wprowadzić też czujki ruchu oraz oświetlenie dynamiczne w systemie DALI, które dostosuje się do zmiennych warunków otoczenia. Nadal będziemy stawiać nacisk na jakość rozwiązań, a budowane przez nas obiekty będą posiadały wyższe współczynniki izolacyjności cieplnej niż inne obiekty podobnej klasy” – opowiada Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Budowa pierwszego obiektu zaprojektowanego i wybudowanego w ramach eko podejścia 7R Green rozpocznie się w pierwszej połowie roku w Sosnowcu.
7R to aktywny od 10 lat polski deweloper nowoczesnych przestrzeni magazynowych. W portfelu firmy znajduje się obecnie ponad 600 000 mkw. powierzchni, a na różnych etapach procesu inwestycyjnego kolejne 700 000 mkw. w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora