rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Dekpol zawiesił wiechę na gdańskiej inwestycji Grano Hotel i Grano Residence

Dekpol_10.10.2019
Dekpol rozpoczął prace wykończeniowe Hotelu Grano oraz powierzchni apartamentowej Grano Residence należących do sieci Grano Hotels, zlokalizowanych na gdańskiej Wyspie Spichrzów. Na inwestycji zawisła wiecha oznaczająca zakończenie głównych prac budowlanych.

Dekpol pełniący funkcję generalnego wykonawcy, dokonał uroczystego zawieszenia wiechy na inwestycji realizowanej dla Dekpol Pszenna Sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Mariusz Tuchlin – Prezes Zarządu, Sebastian Leszczyński – Wiceprezes Zarządu Dekpol Deweloper, Arkadiusz Skobrosz – Dyrektor Generalny Grano Hotel, Sławomir Młyński – Dyrektor Departamentu GW oraz Michał Sikora – Kierownik Kontraktu.
W ramach inwestycji powstanie siedmiokondygnacyjny obiekt o powierzchni całkowitej 24 108 metrów kw. i 19 505,9 metrów kw. użytkowej. W części hotelowej zaplanowano 136 komfortowych pokoi o powierzchni od 22 do 47 metrów kw. sprzedawanych w systemie condo. W drugiej części znajdzie się 141 funkcjonalnych apartamentów o powierzchni od 36 do 87 metrów kw. W częściach wspólnych budynku zaprojektowano przestronne lobby, salę konferencyjną dla 120 gości, restaurację, basen, saunę oraz salony spa. Aktualnie prowadzone prace na elewacji są zaawansowane na poziomie 70%.

„Zawieszenie wiechy to bardzo ważny moment, zarówno dla inwestorów jak i zespołu wykonawców, który potwierdza, że realizacja inwestycji przebiega zgodnie z ustaleniami. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu, mogliśmy terminowo zakończyć pierwszy etap prac. Przed nami prace wykończeniowe, które mam nadzieję, przebiegną równie sprawnie i z zachowaniem jak najwyższych standardów” – powiedział Sławomir Młyński, Dyrektor Departamentu GW w Dekpol S.A.

Nowy kompleks sieci Grano Hotels powstaje na Wyspie Spichrzów w obrębie ulic Pszennej i Żytniej, zaledwie 250 metrów od ulicy Długiej i Starego Miasta.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora