Informacje dnia

Centrum logistyczne Zalando Lounge w Olsztynku oficjalnie otwarte

Centrum logistyczne Zalando Lounge w Olsztynku 17.10.2019 3
Zalando Lounge – klub zakupowy Zalando, oficjalnie otworzył centrum logistyczne w Olsztynku, w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja obsługiwać będzie dostawy produktów do rosnącej grupy klientów klubu, która aktualnie liczy około 15 milionów członków na 13 europejskich rynkach.

Poza tym w Großbeeren w Niemczech, obiekt w Olsztynku jest pierwszym międzynarodowym centrum logistycznym Zalando Lounge, liczącym 130,00 metrów kw. powierzchni. W lipcu 2018 roku budynek obchodził ceremonię zawieszenia wiechy, a z początkiem marca 2019 rozpoczęto pierwsze działania operacyjne. Magazyn wyposażony jest w zaawansowane technologie automatyzacyjne, m.in. sortery porządkujące pojedyncze artykuły pod konkretne zamówienie oraz największy w Europie sorter „Optimus”, który kieruje towar do właściwego miejsca dostawy. Ponadto, część powierzchni magazynowej została przeznaczona na asortyment dotyczący wystroju i wyposażenia wnętrz, tak zwany „Home&Living”, aby jego dostawa do klienta była jeszcze bardziej efektywna.

Obsługą centrum zajmować się będzie zewnętrzny dostawca usług logistycznych, Fiege e-Com North, który na potrzeby działań operacyjnych zatrudnia już około 500 pracowników. W dalszej perspektywie Fiege e-Com North stworzy nawet ponad 1.000 nowych miejsc pracy.

Rosnąca popularność naszego klubu zakupowego zarówno w Polsce jak i w całej Europie, stawia przed nami wyzwanie jeszcze lepszej optymalizacji procesów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że z Fiege jako naszym partnerem operacyjnym oraz jego zespołem wspierającym Zalando Lounge, rozszerzymy naszą ofertę o nowe marki i artykuły, takie jak na przykład dodatki do wnętrz i elementy wyposażenia domu – mówi Martin Rost, Senior Vice President Offprice (Zalando Lounge i Outlets).

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora