rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

CBRE Investment Management inwestuje w nieruchomości na rynku magazynów prime

umowa
CBRE Investment Management kupuje od European Logistics Investment (ELI) portfel sześciu parków magazynowych. Nieruchomości inwestycyjne łącznie mają powierzchnię ponad 210 000 mkw.

W prestiżowej transakcji sprzedaży flagowych obiektów logistycznych ELI doradzały firmy JLL i Cushman & Wakefield.
Wiodący globalny inwestor i operator – CBRE Investment Management, kupił tzw. projekt Nexus. Obejmuje on sześć parków magazynowych w kluczowych lokalizacjach logistycznych Polski i Europy Środkowo – Wschodniej (Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Bydgoszczy, Sosnowcu i Krakowie). Obiekty o łącznej powierzchni ok. 210 000 mkw. wynajęte są takim firmom jak m.in. Hutchinson, Kaufland czy Saint Gobain. Sprzedającemu – European Logistics Investment – ELI (należącemu do Madison International Realty, Redefine Properties i Griffin Real Estate) doradzali eksperci z JLL i Cushman & Wakefield.

 

Projekt Nexus to jak do tej pory najbardziej prestiżowy produkt inwestycyjny w tym roku. Tego rodzaju portfel magazynowy z wysokiej klasy najemcami to strategiczna inwestycja, która mogła zostać zrealizowana jedynie na bardzo wysokich stawkach. Wierzymy, że transakcje na obiektach prime’owych będą nadal stymulować inwestycyjny rynek magazynowy w Europie Środkowo-Wschodniej, a Polska – już dziś pełniąca na nim kluczową rolę – stanie się jeszcze ważniejszą destynacją dla globalnego kapitału – komentuje Sławomir Jędrzejewski, Head of Industrial Investment, Capital Markets, JLL.

W trakcie procesu sprzedaży Projektu Nexus koncentrowaliśmy się w dużym stopniu na globalnych trendach, które pozytywnie wpływają na rynek nieruchomości logistycznych w Polsce i przyczyniają się do świetnych warunków makroekonomicznych i najmu w naszym kraju. Olbrzymie zainteresowanie portfelem i bardzo dobra osiągnięta cena pokazują, że Polska jest postrzegana jako główny rynek europejski – kluczowy dla większości strategii dotyczących logistyki. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy osiągnąć ten wynik z naszym kluczowym klientem – firmą ELI. – mówi Paweł Partyka, Partner, Capital Markets, Cushman & Wakefield.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora