Informacje dnia

Budynek C kompleksu Warsaw Spire sprzedany

Budynek C Warsaw Spire

Spółka CA Immo kupiła od Ghelamco budynek C wchodzący w skład kompleksu Warsaw Spire. Tym samym firma stała się właścicielem już drugiego obiektu w ramach flagowej inwestycji belgijskiego dewelopera.

Trzeci z biurowców kompleksu Warsaw Spire, budynek C, zyskał nowego właściciela. Liczący 21 700 mkw. powierzchni najmu obiekt został kupiony od Ghelamco przez CA Immo, spółkę notowaną na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu ATX. Wartość transakcji opiewa na kwotę prawie 100 milionów euro.

To nasza kolejna wspólna transakcja z CA Immo, a zarazem dowód zaufania i zadowolenia obu stron z dotychczasowej współpracy. Cieszy mnie, że ostatni biurowiec kompleksu Warsaw Spire, flagowej inwestycji Ghelamco w Polsce, trafił w ręce stabilnego i wiarygodnego inwestora, który jest też właścicielem budynku B. Warsaw Spire to nie tylko największy i najwyższy kompleks biurowy w kraju, ale też silna i rozpoznawalna na rynku marka, za którą stoi najwyższa jakość przestrzeni biurowej, prestiżowa lokalizacja i spektakularny sukces komercyjny” – mówi Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Kompleks biurowy Warsaw Spire zlokalizowany jest w nowym centrum biznesowym Warszawy, w rejonie ronda Daszyńskiego. Wielkim atutem inwestycji jest znajdujący się przy niej plac Europejski, który należy do najbardziej reprezentacyjnych przestrzeni publicznych w stolicy.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora