rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Budynek 3 w Prologis Park Prague-Airport z sukcesem w certyfikacji BREEAM

prologis_park_prague-aiport_dc3
W 2017 r. Prologis został pierwszym deweloperem, którego budynek logistyczny otrzymał najwyższą ocenę według systemu akredytacji BREEAM – „wybitna” („outstanding”). W maju tego roku powtórzyliśmy ten sukces, otrzymując końcową ocenę BREEAM na poziomie 88,3%. Budynek 3 w Prologis Park Prague-Airport stał się drugim obiektem w kraju, któremu przyznano taką ocenę.

Fakt, że Prologis ma w swoim portfolio aż dwa z trzech obiektów w Europie kontynentalnej, którym przyznano ocenę BREEAM „outstanding” – najstarszego uznanego na świecie systemu oceny budynków pod kątem ich wpływu na środowisko – jest dużym osiągnięciem.

„Razem z tym budynkiem, Prologis ma w swoim czeskim portfolio już 14 inwestycji akredytowanych przez BREEAM: dwa z oceną „Outstanding”, dwa z oceną „Excellent”, dwa z oceną „Very Good” i osiem z oceną „Good” – to pokazuje, jak ważne jest dla nas zrównoważone budownictwo. Dzięki temu, że konsekwentnie realizujemy naszą ogólną strategię biznesową, która kładzie nacisk na ochronę środowiska, odpowiedzialność społeczną i ład korporacyjny we wszystkich naszych działaniach, pokazujemy całej Europie, czego można dokonać” – powiedział David Jakes, senior project manager, Prologis w Czechach.

 

Łączna powierzchnia budynku w Prologis Park Prague-Airport wynosi 37 800 metrów kwadratowych, z czego 27 500 metrów kwadratowych stanowi magazyn typu build-to-suit dla firmy EYELEVEL, a pozostała powierzchnia to obiekt spekulacyjny.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora