Informacje dnia

Biurowiec WFC obchodzi w tym roku okrągły jubileusz

Biurowiec Warsaw Financial Center

Warsaw Financial Center został oddany do użytku w 1998 roku. Ten nowatorski wówczas wysokościowiec biurowy w Warszawie powstał na rogu Emilii Plater i Świętokrzyskiej.

Inspirację dla projektu Warsaw Financial Center stanowił biurowiec 333 Wacker Drive
w Chicago. Wieżowiec z założenia miały być najlepszym biurowcem w Warszawie oraz wyznaczać nowe standardy w rozwoju budownictwa wysokich budynków biurowych znanych z Stanów Zjednoczonych. Wybudowano go w stylu postmodernistycznym – jego bryłę tworzy graniastosłup, połączony z bryłą w kształcie łuku. Elewacja budynku powstała z granitu i szkła, a wykończona została aluminiowymi elementami. Budowa trwała dwa lata.

Od 2012 r. Warsaw Financial Center należy do Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III – funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

Ważnym wydarzeniem było oddanie pod koniec 2014 r, po generalnym remoncie, nowego lobby.
Zaawansowanie technologiczne budynku widać już po wejściu do lobby, gdzie uwagę przykuwa imponująca ściana wizyjna, złożona z 24 55-calowych monitorów. Prezentowane są na niej materiały związane z WFC, ale również materiały związane z Warszawą oraz jej artystami.

„Cały czas staramy się modernizować budynek i wprowadzać zmiany z wykorzystaniem najnowszych technologii. Zarządzanie takim biurowcem jak Warsaw Financial Center wymaga nadążania za najnowszymi światowymi trendami z zakresu zarządzania nieruchomościami. Co więcej – często musimy je wyprzedzać. Dzięki sprawnym działaniom całego zespołu, pracującego na rzecz WFC, możemy poszczycić się tak wysokim stopniem wynajęcia, jak również tak szacownym gronem najemców, z których wielu jest z nami od początku istnienia budynku!” – komentuje Artur Lis, Asset Manager WFC.