Informacje dnia

Biurowiec Moniuszki 1A w Warszawie otrzymał certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent

Moniuszki_1A (1)
Biurowiec Moniuszki 1A, należący do portfolio CPIPG, otrzymał właśnie certyfikat BREEAM In-Use na poziomie Excellent.

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, otrzymał certyfikat BREAAM In-Use na poziomie Excellent dla należącego do portfolio Grupy biurowca Moniuszki 1A.

Zgodnie z przyjętą strategią inwestycyjną, kryterium powiększania portfolio CPIPG stanowią doskonale położone, wysokiej klasy biurowce, o dużym potencjale ekologicznym. Akwizycja Moniuszki 1A odbyła się w marcu 2020r., a następnie biurowiec przeszedł na właścicielski model zarządzania. Kolejnym krokiem CPIPG było rozpoczęcie procesu certyfikacji budynku w systemie BREEAM In-Use. W lipcu 2020r. Moniuszki 1A otrzymał certyfikat na poziomie Excellent.

„Ogromnie cieszymy się z szybkiego przyznania certyfikatu BREEAM In-Use na poziomie Excellent jednemu z ostatnich przejętych przez CPIPG biurowców. Naszym celem jest dążenie do implementacji proekologicznych rozwiązań, a co za tym idzie – zielonej certyfikacji wszędzie, gdzie to możliwe. Wiemy, że zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, idących w parze z poszanowaniem środowiska to nie tylko zwiększenie wartości posiadanej nieruchomości, ale również podniesienie komfortu pracy i optymalizacji kosztów wśród naszych najemców.” – komentuje Cezary Kopij, Dyrektor Techniczny, CPIPG Polska.

Położony w centrum Warszawy biurowiec Moniuszki 1A oferuje 10 000 mkw. powierzchni biurowej, dostępnej na 18 piętrach. Budynek został całkowicie odnowiony w 2015 roku. Moniuszki 1A znajduje się w pobliżu stacji Świętokrzyska, oferującej bezpośredni dostęp do dwóch linii metra oraz licznych przystanków tramwajowych i autobusowych. Biurowiec może poszczycić się tak znamienitymi najemcami jak Ministerstwo Finansów czy Centrum Nauki Kopernik.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora