Informacje dnia

Biurowiec Koneser najbardziej nagradzaną inwestycją mixed-used roku

koneser nagrody
Centrum Praskie Koneser od początku swojego funkcjonowania potwierdza, że jest ikoną nowoczesnego placemakingu w Polsce i przykładem rewitalizacji na najwyższym światowym poziomie. Nowe centrum lifestylowe stolicy, powstałe na 5 hektarach XIX-wiecznej Warszawskiej Wytwórni Wódek, zdobyło dotychczas ponad 20 nagród branżowych w różnych kategoriach i wciąż walczy o kolejne.

Miastotwórczy charakter, innowacyjna koncepcja, wyjątkowa architektura, idealne dopasowanie do potrzeb biznesu oraz otwarta struktura – takie cechy Centrum Praskiego Koneser, wspólnej inwestycji Liebrecht & wooD i BBI Development, doceniają członkowie jury oraz obserwatorzy polskich i międzynarodowych konkursów. Od pierwszych tygodni po otwarciu Koneser kolekcjonuje najbardziej prestiżowe tytuły i statuetki. Na walory kompleksu nie pozostali obojętni jurorzy Real Estate Impactor 2019 – plebiscytu organizowanego przez dziennik Rzeczpospolita, w którym został on uznany projektem wnoszącym nową jakość dla mieszkańców miast. Międzynarodowe jury konkursu The HOF Awards w 2019 r. doceniło z kolei potencjał przestrzeni biurowych w Koneserze. Inwestycja zajęła pierwsze miejsce w kategorii Office Development, pokonując liczne projekty z Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto jury CIJ Awards Poland przyznało Koneserowi specjalne wyróżnienie Grand Prix Award, a w grudniu, w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta M.St. Warszawy, obiekt otrzymał tytuł Najlepsza rewitalizacja 2018 oraz został laureatem przyznanej po raz pierwszy w historii kategorii: Rozwiązania zapewniające dostępność.

Według Magdaleny Bartkiewicz-Podoby, Dyrektor Generalnej Liebrecht & wooD w Polsce, inwestycja w pełni zasłużyła na te wyróżnienia.
Koneser to 19 połączonych funkcjonalnie budynków, z których aż 9 posiada status zabytku. Rewitalizacja pofabrycznych terenów wymagała więc nie tylko renowacji tych utrzymanych w typowym dla epoki i funkcji stylu, według ścisłych wymogów konserwatorskich, ale także wkomponowania w teren inwestycji nowych przestrzeni tak, by nie stracić unikatowego charakteru tego miejsca.

Centrum Praskie Koneser na 88 000 mkw. powierzchni łączy aż 10 różnych funkcji. Moda, gastronomia, kultura, sztuka, biura, hotel i budynki mieszkalne zgodnie współistnieją tu z ciekawymi przestrzeniami publicznymi. A wszystko to zaprojektowane tak, by integrować różne grupy użytkowników i tworzyć niepowtarzalną atmosferę.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora