Informacje dnia

Biurowiec Equator IV w portfelu CPI Property Group

Equator IV_5
CPI Property Group sfinalizował zakup biurowca Equator IV zlokalizowanego w Warszawie. Dotychczasowym właścicielem była spółka deweloperska Karimpol Polska. W transakcji kupującego reprezentowali eksperci z międzynarodowej firmy doradczej JLL.

„To znakomity rok dla rynku biurowego w całej Polsce – spodziewamy się, że zamknie się on historyczną wartością transakcji inwestycyjnych na poziomie ponad 3,5 mld euro. A kupno budynku Equator IV jest dobrym krokiem w tym kierunku i kolejnym już potwierdzeniem atrakcyjności stołecznego sektora biurowego. O jego potencjale świadczy jednak nie tylko imponująca aktywność inwestorów, ale również fakt, że część z nich to gracze, którzy konsekwentnie powiększają swoje portfolio o polskie aktywa. Przykładem jest czeski fundusz CPI Property Group, dla którego Polska jest jednym ze strategicznych kierunków ekspansji.” – powiedział Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor, Dział Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL.

Equator IV to nowoczesny biurowiec oferujący ponad 20 000 metrów kw. powierzchni. Budynek zlokalizowany jest przy Alejach Jerozolimskich na warszawskiej Ochocie.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora