Informacje dnia

Biurowiec ARGON z certyfikatem LEED

argon

Certyfikat LEED na najwyższym poziomie, Platinum, uzyskał biurowiec Argon w Gdańsky. Dla całego kompleksu Alchemia i dewelopera obiektu, firmy Torus, jest to już trzecia „platyna”. W końcowej ocenie budynek uzyskał 88 punktów, co plasuje go na V miejscu w kraju, na równi z kilkoma innymi projektami.

LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) to restrykcyjny, amerykański system oceny wysokowydajnych budynków. Argon, podobnie jak wcześniejsze etapy, został zaprojektowany pod kątem certyfikacji. Dzięki temu budynek gwarantuje najwyższy poziom rozwiązań technologicznych i funkcjonalnych, wyznaczając standardy architektury biurowej nie tylko na trójmiejskim, ale też ogólnopolskim rynku.

Trzeci etap Alchemii wprowadza dodatkową jakość poprzez parter w całości dedykowany ogólnodostępnym usługom i towarzyszącym im przestrzeniom publicznym. To również przyjazne środowisko pracy, promujące aktywny tryb życia m.in. poprzez dostęp do sąsiedniego centrum rekreacyjno-sportowego. Na wysokości inwestycji wykonane zostały nowe ścieżki rowerowe.

Dodatkowo dzięki zwiększonej wydajności wentylacji mechanicznej oraz specjalnym filtrom, jakość powietrza we wnętrzach jest dużo wyższa niż wymagają tego polskie przepisy. W pomieszczeniach gromadzących większą ilość osób zastosowano czujniki CO2. Istnieje możliwość kontroli temperatury w swoim otoczeniu przez pracownika, także możliwość otwarcia okna. Zaprojektowane instalacje pozwalają łącznie na 45% zmniejszenie zużycia wody do celów niekonsumpcyjnych. Hydro oszczędne wyposażenie toalet czy pisuarów pozwala także na zmniejszenie zużycia wody pitnej o co najmniej 50%.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora