Inwestycje komercyjne

Biurowiec 3T Office Park w Gdyni z wiechą

3t_office_park_wiecha_3
W dniu 26 sierpnia na szczycie 3T Office Park w Gdyni zawisła wiecha. Całkowita powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu zajmie 38,5 tys. m2. W ramach inwestycji powstaje obiekt składający się z trzech wież – 10, 13 i 10 kondygnacji, które osiągnęły już maksymalną wysokość – 39, 50, 39 metrów. Parking podziemny pomieści 405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych.

– Zakończyliśmy budowę stanu surowego. Dzięki kompetencjom generalnego wykonawcy i współpracy z podwykonawcami realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem. Korzystając z własnych, wieloletnich doświadczeń na rynku biurowym, tworzymy przestrzeń skrojoną na miarę biznesu, o czym świadczy duże zainteresowanie obiektem. Są już pierwsi najemcy: Wartsila Polska, centrum medyczne Medicover, przedszkole Mały Einstein oraz restauracja Meating Point. Jednocześnie trwają zaawansowane rozmowy z kolejnymi zainteresowanymi- komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.

– Zawieszenie wiechy to moment ważny dla każdego wykonawcy inwestycji. W wypadku 3T Office Parku nasza satysfakcja jest jeszcze większa, co związane jest z dotrzymaniem harmonogramu, pomimo pracy w warunkach pandemii. Ostatnie miesiące, poczynając od marca, stanowiły dla naszego zespołu wyzwanie, ale dzięki odpowiedzialnej postawie wszystkich zaangażowanych w realizację – inwestora, naszych pracowników, dostawców i podwykonawców, budowa była i jest kontynuowana bez przeszkód – powiedział Dariusz Wietrzyński, odpowiedzialny za budownictwo kubaturowe w PORR S.A.

Projekt 3T Office Park otrzymał certyfikat BREEAM Interim na poziomie „Excellent”, co gwarantuje spełnianie najwyższych standardów pod względem zarządzania, energooszczędności, komfortu pracy użytkowników i wpływu na środowisko naturalne. Obiekt powstaje także w zgodzie z wymogami Fundacji „Integracja” – certyfikat „Obiekt bez barier”, co oznacza pełne przystosowanie do pracy i poruszania się osób z niepełnosprawnościami.

Realizację 3T Office Park wspiera firma Gleeds Polska. Świadczy usługi zarządzania inwestycją i jej kosztami, koordynacji ds. certyfikacji BREEAM oraz pełni rolę inspektorów nadzoru.

Zakończenie inwestycji planowane jest na połowę 2021 roku.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora