rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Biurowce Green Office i Avatar w Krakowie w portfelu nowego właściciela

Green Office_low res (źródło Savills)
Fundusz Azora Europa sfinalizował transakcję sprzedaży projektów biurowych Green Office i Avatar zlokalizowanych w Krakowie. Nabywcą nieruchomości został fundusz Cromwell European Real Estate Investment Trust (CEREIT). Firma doradcza Savills reprezentowała sprzedającego w transakcji, której łączna wartość wyniosła 78,2 mln euro.

Green Office to kompleks trzech budynków biurowych oferujących łącznie 22 300 metrów kw. powierzchni najmu. Zlokalizowany przy ulicy Czerwone Maki w Krakowie obiekt jest wynajęty m.in. przez firmy Motorola Solutions i UBS Business Solutions. Z kolei budynek Avatar, znajdujący się przy ul. Armii Krajowej w Krakowie, zapewnia 11 200 metrów kw. powierzchni biurowej, w całości wynajętej przez bank BNP Paribas.

„Sprzedaż naszych krakowskich aktywów, przy aktualnej sytuacji na rynku i skutecznych działaniach w obszarze zarządzania aktywami, była przez nas planowana i jest zgodna z naszą długoterminową strategią. Wprowadziliśmy usprawnienia w budynkach i przedłużyliśmy umowy z najemcami, w tym ostatnio z firmą Motorola Solutions. Wierzę, że Avatar i Green Office to znakomite produkty inwestycyjne dla nastawionego na wypłatę dywidendy funduszu CEREIT” – powiedziała Anna Szelc, reprezentująca fundusz Azora Europa w Polsce.

Funduszowi Azora Europa w transakcji doradzały firmy: Savills (doradztwo inwestycyjne), Greenberg Traurig (doradztwo prawne) i Gleeds (doradztwo techniczne).


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora