Informacje dnia

„Bezpieczni w biurze” – ruszył autorski program CPIPG

taylor-grote-415993-unsplash
CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, opracował i wdrożył autorski program „Bezpieczni w Biurze”, adresowany do najemców we wszystkich swoich biurowcach. Celem programu jest zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa, po podjęciu przez najemców decyzji o powrotach i prowadzeniu pracy z biur.

Autorski program „Bezpieczni w Biurze” został opracowany przez Zespół Kryzysowy CPIPG. Zespół od samego początku sytuacji związanej z koronawirusem nie tylko przygotowywał stosowne zasady postępowania w nowych okolicznościach oraz reagował na bieżące kwestie, ale również skupił się na opracowaniu procedur, związanych z powrotami najemców do biur. Efektem prac jest dokument własny „Bezpieczni w Biurze”, który określa zunifikowane zasady zachowania i poruszania się w biurowcach CPIPG w Warszawie.

Podstawowym celem było bezwzględne zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom wszystkich biurowców przez zminimalizowanie potencjalnych zagrożeń. Przy wejściach, w holach windowych czy wyjściach z parkingów podziemnych ustawione zostały dystrybutory z płynem dezynfekcyjnym. Wszystkie powierzchnie wspólne oraz elementy infrastruktury, z których się często korzysta, są na bieżąco czyszczone i dezynfekowane. Recepcje główne zabezpieczone zostały specjalnymi osłonami. Pracownicy poszczególnych serwisów wyposażeni zostali w maseczki/przyłbice, jednorazowe rękawiczki oraz płyny do dezynfekcji. W okresie pracy zdalnej wykonane zostały prace czyszczenia i odkażania systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacji.

„Naszym celem było opracowanie takiego zbioru zasad, w oparciu o wydane oficjalne Rozporządzenia, aby wszyscy pracownicy, już od wejścia, mieli poczucie najwyższych norm bezpieczeństwa. W naszych biurowcach określone zostały zasady poruszania się, korzystania z wind, ciągów komunikacyjnych oraz parkingów. W lobby zorganizowaliśmy punkty kurierskie i pocztowe oraz określiliśmy zasady odwiedzania biurowców przez gości z zewnątrz. W trzech lokalizacjach mamy kliniki medyczne. Ściśle z nimi współpracujemy, by oddzielić pacjentów od pracowników.” – wyjaśnia Marcin Mędrzycki P.O. Head of Asset Management w CPIPG.