Informacje dnia

Artystyczny projekt „Odszarzanie miasta” w Fuzji Łódź

Odszarzanie miasta
Pofabryczna przestrzeń Fuzji – dawnej fabryki Scheiblera przy ulicy Tymienieckiego – już w sobotę 20 lipca nabierze barw. Na zaproszenie Echo Investment, na teren Fuzji zawita artystka Aleksandra Ignasiak ze swoim autorskim projektem “Odszarzanie miasta”.

Z pomocą wolontariuszy, artystów oraz przechodniów przywróci temu miejscu kolor, który jeszcze niedawno był jego codziennością. Akcją tą Fuzja inicjuje cykl sobotnich, otwartych dla wszystkich spotkań i proces odradzania się tej przestrzeni.

– Projekt ten rozpoczyna cykl sobotnich spotkań, na które już teraz zapraszamy mieszkańców Łodzi – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment. – Jego wybór na inaugurację naszych działań jest nieprzypadkowy. Mamy tu artystkę, łodziankę Olę Ignasiak, przesiąknięty historią teren oraz kreatywny projekt łączący symbolicznie przeszłość tego miejsca z jego przyszłością. To prawdziwa fuzja wartości, jakimi się kierujemy przy realizacji tej inwestycji. W ten niestandardowy sposób chcemy zadbać o jej historyczne dziedzictwo, i w oparciu o nie stworzyć nową tożsamość. A tożsamość to nie tylko przeszłość i historia, to przede wszystkim ludzie i społeczność. Dlatego otwieramy nasz ogród dla wszystkich, którzy chcą brać udział w ciekawych, niestandardowych projektach, jak również dla tych, którzy chcą po prostu poleżeć na trawie w fajnym miejscu z klimatem, czy zjeść rodzinne śniadanie w plenerze – dodaje Waldemar Olbryk.

Inicjatywa odszarzania przestrzeni miasta narodziła się w 2011 roku i do tej pory objęła zasięgiem wiele polskich i zagranicznych miast: m.in. Barcelonę, Walencję czy Nowy Jork. Sama artystka przyznaje, że to właśnie jej rodzinna Łódź była największą inspiracją.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora