Informacje dnia

Apartamentowiec Star Tower powstaje w Gdańsku

StarTower - wieczór
Wieża licząca 17 pięter z tarasem widokowym, zielone ogrody na dachach, nowoczesna architektura. W gdańskiej Letnicy powstaje Star Tower – apartamentowiec spod kreski pracowni WMO Architekci. Oferuje mieszkania o zróżnicowanych metrażach, z których duża część będzie posiadać widok na Zatokę Gdańską. To kolejna realizacja dewelopera Budner Inwestycje na trójmiejskim rynku.

Star Tower to inwestycja stawiająca na kameralność. Jej dominujące cechy to przede wszystkim świetna lokalizacja w prężnie rozwijającej się, niemal centralnej dzielnicy Gdańska, widoki na morze oraz ciekawie zaprojektowane części wspólne. To propozycja dla osób szukających mieszkania nieco na uboczu, jednak w niewielkiej odległości od wszystkich uroków życia w mieście – łącznie z plażą. Metraże lokali zaplanowano od 37 do 93 metrów kw.

Architekci zadbali, aby wyjątkowe uroki mieszkania w wysokim budynku były dostępne dla wszystkich jego lokatorów: – „Na dachu Star Tower powstanie punkt widokowy z naturalną zielenią, ławkami i urządzeniami do fitnessu – tłumaczy Wiesława Martyńska-Orłowska, architekt prowadzący pracownię WMO Architekci. – Dostępne będą również trzy ogrody, zapewniające dodatkowo atrakcyjne widoki na przestrzenie zielone z mieszkań. Dwa z nich – na 7. i 8. kondygnacji – będą ze sobą połączone schodami. Zielone tarasy stworzą oazę spokoju w centrum miasta i ułatwiać będą integrację sąsiedzką, m.in. jako miejsce dziecięcych zabaw” – dodaje.

Gdańska Letnica to dzielnica, o której mówi się obecnie, że posiada jeden z największych potencjałów rozwojowych w Gdańsku.

Zakończenie budowy Star Tower planowane jest do końca sierpnia 2021 r., a przekazanie lokali właścicielom nastąpi do końca października 2021 r.