Informacje dnia

ALDI zadba o kasztanowce przy ul. Boya-Żeleńskiego we Wrocławiu

ALDI Polska (3)
Sieć sklepów ALDI zobowiązała się do objęcia opieką kasztanowców przy ul. Boya-Żeleńskiego, w związku z naruszeniami, do których doszło podczas prac budowlanych realizowanych pod nadzorem Generalnego Wykonawcy. Niezwłocznie po otrzymaniu sygnałów o nieprawidłowościach, ALDI jako sieć odpowiedzialna społecznie, nawiązała współpracę z dendrologami i Zarządem Zieleni Miejskiej. Koszt opieki nad kasztanowcami wyniesie 50 000 zł.

Właśnie zakończyły się prace dendrologiczne związane z określeniem kondycji kasztanów przy ul. Boya-Żeleńskiego. W wyniku prac niezależnych ekspertów wskazano kluczowe działania dla poprawy  stanu drzew, takie jak m.in. ściółkowanie i poprawa struktury gleby. Pierwsze prace wykonane zostaną już na przełomie maja i czerwca. W ich realizacji obok ALDI uczestniczył będzie również Generalny Wykonawca, który zobowiązał się do partycypacji w działaniach na rzecz poprawy stanu kasztanowców.

By naprawić wyrządzone w trakcie realizacji prac sanitarnych przy naszym sklepie szkody, chcemy objąć kasztanowce długoterminową opieką. Właśnie dlatego, przez najbliższe dwa lata będziemy dbać o poprawę stanu drzew i jakość gleby wokół ich systemu korzeniowego, m.in. poprzez ręczne rozluźnianie gleby, ściółkowanie, a także kompostowanie, co pozwoli na ograniczenie  parowania wody z gleby i wzbogaci ją w niezbędne składniki mineralne. Będziemy dbać również o regularne podlewanie drzew – wyjaśnia Przemysław Różałowski, Kierownik Działu Nieruchomości i Ekspansji ALDI Polska.

 

Dbałość o środowisko i społeczna odpowiedzialność biznesu są wpisane w DNA marki ALDI. Sieć jako część globalnej Grupy Przedsiębiorstw od lat odpowiedzialnie troszczy się o środowisko, działając zgodnie z przyjętą globalnie Polityką Klimatyczną, w ramach której dba o otoczenie społeczne, ekologiczne i ekonomiczne. ALDI współpracuje również z  Klubem Gaja, z którym angażuje się w nasadzanie drzew i związaną z tym działalność edukacyjną.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora