Informacje dnia

Akcja Dziś dla Jutra objęta Honorowymi Patronatami Prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu

wspolpraca

Do Honorowych Patronów akcji Dziś dla Jutra – Prezydentów Gdyni i Sopotu, dołączyła Prezydent Gdańska. Wsparcie uzyskały już m.in. szpitale, hospicja, domy dziecka i szkoły.  Wspólna  praca  miast, inicjatora akcji – Invest Komfort – oraz  22 firm, które przyłączyły się do przedsięwzięcia,  zaowocowała działalnością pomocową o łącznej wartości 605 000 złotych.

W czwartek, 2 lipca pracownicy akcji Dziś dla Jutra przekazali 11 laptopów od firmy Refinitiv Gdańskim Domom Dziecka, jednostce miejskiej administrującej 6 placówkami. Z kolei 15 tabletów podarowanych przez firmy: Intuo oraz Doradztwo Techniczne Monika Ruchniewicz trafiło do Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku. Z tabletów będzie korzystał zespół medyczny. Od teraz możliwe będzie szybkie uzupełnienie dokumentacji medycznej w czasie odwiedzin  w domach podopiecznych.

W ostatnich dniach do akcji dołączył JBS Kisielewski Turos Kisielewski Sp.J. – oficjalny dystrybutor marki GOLDWELL w Polsce, przekazując aż 150 000 maseczek (75 000 do szpitala Copernicus w Gdańsku i 75 000 maseczek do Szpitali Pomorskich) za łączną kwotę około 307 tys. zł.

To 22 firma, która zasiliła szeregi akcji Dziś dla Jutra, zapoczątkowanej w kwietniu przez Invest Komfort. Wśród darczyńców są zarówno korporacje, jak i mniejsze przedsiębiorstwa.

Dzięki Dziś dla Jutra zaopatrzenie w postaci niezbędnych środków ochrony osobistej otrzymało 11 domów pomocy społecznej i  9 hospicjów. Sprzęt elektroniczny w postaci laptopów i tabletów otrzymali natomiast podopieczni i uczniowie 12 trójmiejskich domów dziecka i trzech szkół w Sopocie i Gdyni.

mat.pras.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora