Informacje dnia

Akcja „do nasadzenia”: 110 tysięcy drzew dla Nadleśnictwa Lipusz od Torusa i przyjaciół

Do nasadzenia 2 119
W październiku blisko 1500 osób, pracowników trójmiejskich firm i instytucji poświęciło dwie soboty i odtworzyło 11 ha lasu na terenach dotkniętych nawałnicą w 2017 roku.

Nasadzonych zostało blisko 110 tysięcy brzóz, modrzewi, sosen i innych gatunków drzew. Akcja „Do nasadzenia” zainicjowana przez firmę Torus zakończyła się podwójnym sukcesem – ponad 2-krotnie przekroczono pierwotne założenia.

– Zaskoczyła nas skala tego wydarzenia. Nie spodziewaliśmy się tak dużego odzewu ze strony firm i tak wielu chętnych do pracy w sobotę. Podobnie jeśli chodzi o końcowe efekty – pierwotnie zakładaliśmy nasadzenie 50 tysięcy drzew, a skończyło się na 110 tysiącach, czym mocno zaskoczyliśmy nawet leśników. To był wielki projekt „zaskoczeń”, odkrywania jak funkcjonuje las i dlaczego jest tak ważny dla nas. Ogromne zaangażowanie i entuzjazm z jakim się spotkaliśmy sprawia, że będziemy myśleć o kolejnej edycji tej akcji w przyszłym roku – komentuje Małgorzata Dąbrowska, marketing manager z firmy Torus.

Organizatorem akcji był Torus. Partnerami byli: LPP (partner oficjalny); Lufthansa Systems Poland (partner logistyczny); Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku – Nadleśnictwo Lipusz (partner merytoryczny). Patronat medialny objęli: trojmiasto.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Together, Outsourcing & More, outsourcingportal.eu, Polska Izba Ekologii.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora

Niki 08.11.2019 12:21

Cudowna akcja. Świetnie, że tylu chętnych wolontariuszy znalazło się do odbudowy lasu. Brawa dla nich i dla firm za wsparcie.