Informacje dnia

5-gwiazdkowy hotel nadmorski z największymi pokojami w Kołobrzegu

f

Na mapie Kołobrzegu pojawił się nowy hotel. Royal Tulip Sand to nowo otwarty obiekt hotelowy z największymi pokojami, jakie czekają na gości w Kołobrzegu.

5-gwiazdkowy Royal Tulip Sand został oddany do użytku w czerwcu 2021 roku. Wcześniej w jego miejscu działał Hotel Sand, jednak grupa  Zdrojowa Invest & Hotels zdecydowała się na rebranding i włączenie hotelu do francuskiej sieci Louvre Hotels Group. Dzięki temu standard hotelu zwiększył się o jedną gwiazdkę. Za projekt wnętrz odpowiadała wrocławska pracownia architektoniczna MIXD. Za wykonanie wszystkich elementów wystroju wnętrz oraz ich wyposażenie odpowiedzialna była warszawska grupa Trust Us.
Hotel zachęca dzięki swoim zaletom, takim jak komfort, funkcjonalność i harmonijny design wnętrz.  

Marynistyczne inspiracje przewijają się w różnych elementach hotelowego wnętrza, są one niezmiennie powściągliwe i stylowe – mówi Piotr Kalinowski, CEO i dyrektor artystyczny MIXDMamy poduszki w pasy, ale nie są to typowe marynarskie akcenty, a znacznie bardziej wyrafinowany wzór, łączący turkus, biel i odrobinę czerwieni. Drewniane blaty stołów zostały wypiaskowane, aby wydobyć ich naturalne piękno i unikalny charakter. Są niczym driftwood wyrzucony przez morskie fale na plażę. Lampy w pokojach, lobby i barze również odwołują się do nadmorskiej okolicy. Jedne przypominają plażowe parasole, inne – lampy używane na kutrach i w portach. Warto tu zaznaczyć, że wiele elementów wyposażenia Royal Tulip Sand zostało indywidualnie zaprojektowanych przez studio MIXD na potrzeby tego obiektu i wykonanych w pojedynczych egzemplarzach przez naszego wykonawcę – to standard w pięciogwiazdkowych hotelach – dodaje.

 

Był to bardzo ciekawy i wymagający projekt – mówi Daniel Ochońkoprezes zarządu Trust Us sp. z o.o. Byliśmy odpowiedzialni za całościowe wyposażenie hotelu w meble, produkcję zabudowy meblowej oraz dekoracji okiennych. Realizacja obejmowała ponad 100 pokoi oraz wszystkie przestrzenie ogólne – recepcję, strefę spa, bar i hotelową restaurację. Projekt wykończenia wnętrz był o tyle nietypowy, że wykorzystaliśmy w nich bardzo różne gatunki drewna m.in. ratan, dębinę, okleiny naturalne oraz metale – mosiądz czy czarną barwioną stal. Każdy z tych materiałów jest obecnie bardzo modny, jednak relatywnie rzadko występują one w takim połączeniu – podsumowuje.