komentarze, opinie, gospodarka

Zrównoważony rozwój kluczem do sukcesu

Foto 220 (4374) - Posnania 18-08 - V5Group --resize1200 — kopiaWspółczesne obiekty handlowe wyróżnia nie tylko dopasowany do potrzeb klientów tenant-mix, nowatorskie rozwiązanie technologiczne czy bogata oferta rozrywkowa, ale też troska o środowisko.

Nowoczesne centra dbają o zrównoważony rozwój i są pełne ekologicznych rozwiązań. Doceniają to zarówno najemcy jak i klienci, co widać na przykładzie Posnanii.

Posnania to największy obiekt zakupowo-lifestylowy między Warszawą a Berlinem. Ze swoją ofertą dociera do miliona mieszkańców w odległości do 45 minut jazdy samochodem. Jest jednym z najnowocześniejszych obiektów handlowych, jaki został oddany do użytku w ostatnim czasie. Warta ponad 120 mln zł inwestycja w poprawę komunikacji, bliska współpraca z magistratem oraz oferta wydarzeń edukacyjnych plasują Posnanię w czołówce obiektów dbających o zrównoważony rozwój.

Ekologiczne rozwiązania pozwalają minimalizować zużycie prądu i energii cieplnej. Racjonalna gospodarka wodą i odpadami generuje dodatkowe oszczędności w budżecie. Dzięki unikatowym rozwiązaniom udaje się nam także zmniejszyć emisję substancji niszczących warstwę ozonową, utrzymać porządek i dbać o tereny zielone. Wszystkie te rozwiązania pozwoliły nam otrzymać prestiżowy certyfikat BREEAM” – mówi Marek Ćwiek, dyrektor Posnanii.