Architektura i design

Sztuka Michała Misaka w biurach Royal Wialnów

MMisiak_Royal Wilanów (16)Michał Misiak – to artysta sztuki współczesnej, który namalował 10 obrazów z myślą o przestrzeni biurowej w Royal Wilanów, biurowcu Capital Park w Warszawie. , Goście mogą podziwiać prace artysty w recepcjach budynku.

Wszystkie prace artysty dedykowane Royal Wilanów zostały wykonane w technice olej na płótnie w formacie 150 x 150 cm.

– Praca nad obrazem jest dla mnie rodzajem medytacji. Interesuje mnie stworzenie zjawiska wizualnego, w którego postrzeganiu wyczuwalne będzie przekroczenie bariery materii. Obrazu jako zaledwie inicjatora procesu, w którym widz będzie miał szansę doświadczyć również czegoś, co jest poza rzeczywistością empiryczną. W tym sensie moje własne doświadczanie samego procesu kreacji – monotonnej, powtarzalnej, wielogodzinnej pracy w skupieniu – jestdla mnie ważniejsze niż sam efekt w postaci obrazu jako obiektu. Wtedy pojawia się szansa, że doświadczenie to stanie się także udziałem odbiorcy – dodaje artysta.

Wspólne przedsięwzięcie malarza wraz z Grupą Capital Park zostało zrealizowane przy współpracy w firmą Stricte Magda Jaworek zajmującej się budowaniem kolekcji dzieł sztuki dla firm i instytucji w miejscach publicznych.W innym biurowcu Capital Park – Eurocentrum Office Complexgoście i pracownicy mogą podziwiać reliefy wykonane przez Macieja Pakalskiego, absolwenta Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nota biograficzna o artyście

Michał Misiak – urodzony w 1973 roku, w Tarnowie. Studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskał dyplom w 1999 roku z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Zbigniewa Lutomskiego. Aktualnie pracuje jako adiunkt w pracowni rysunku i malarstwa na Wydziale Architektury Wnętrz krakowskiej ASP. Twórczość w zakresie malarstwa, grafiki, rysunku i fotografii. W ostatnim czasie pracuje także z animowanym obrazem i dźwiękiem. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP oraz laureat kilkunastu nagród i wyróżnień. Jest autorem 24 wystaw indywidualnych, oraz uczestnikiem ponad 100 wystaw zbiorowych.  Jego prace znajdują się w zbiorach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie, Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce, Niemczech, Holandii, Francji, Szwajcarii, Ukrainie i USA.