Informacje dnia

Rynek magazynowy: NRF w Panattoni Park Tricity South II na Pomorzu

Panattoni-Park-Tricity-South-II_media

Firma NRF, związana z branżą automotive, wynajęła blisko 4.000 mkw. powierzchni magazynowej oraz 400 mkw. powierzchni biurowej na terenie Panattoni Park Tricity South II w Pruszczu Gdańskim. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

NRF to holenderskie przedsiębiorstwo, które specjalizuje się w dostarczaniu części do układów chłodzenia na potrzeby różnych branż – m.in. motoryzacyjnej i morskiej. Łącznie w ofercie firmy dostępnych jest ponad 8.000 produktów. NRF posiada 3 zakłady produkcyjne (wraz z placówkami badawczo-rozwojowymi) i 19 magazynów zlokalizowanych w różnych częściach świata, dzięki czemu sprawnie zarządza łańcuchami dostaw. Intensywny rozwój sprawił, że w ciągu ostatnich czterech lat firma NRF podwoiła swoją wartość na rynku części zamiennych. Firma wprowadziła się już do trójmiejskiego magazynu.

Panattoni Park Tricity South II jest nowoczesnym parkiem logistycznym, który składa się z dwóch hal magazynowych oraz przestrzeni biurowej. Łącznie do dyspozycji najemców pozostaje ponad 75.000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej. Wysoki standard inwestycji potwierdzają certyfikaty BREEAM. Panattoni Park Tricity South II położony jest w Pruszczu Gdańskim – w sąsiedztwie Obwodnicy Trójmiasta, 20 km od gdańskiego lotniska i 25 km od Portu Gdańsk.

– Firma NRF konsekwentnie zwiększa swoją obecność w Polsce i różnorodność realizowanych na krajowym rynku procesów, w rezultacie czego podjęła decyzję o zaprojektowaniu powierzchni produkcyjnej na Pomorzu. Dla NRF w wyborze kluczowa była lokalizacja – bliskość Portu Gdańskiego pozwala realizować zamówienia również drogą morską, co powinno korzystnie wpłynąć na pozycję rynkową firmy –  mówi Michał Rafałowicz, Dyrektor regionu pomorskiego w firmie Cresa Polska.

 

Źródło: Cresa.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora