rynek nieruchomości zabytkowych na sprzedaż

Rewitalizowana XIX-wieczna kamienica w Warszawie już z pozwoleniem na użytkowanie

Wilcza 19 - RealCo - 1S

Śródmiejsko zlokalizowany, kameralny budynek z II połowy XIX wieku, odrestaurowany przez RealCo Property Investment and Development Sp. z o.o., otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

– To pierwsza inwestycja naszej firmy, zrealizowana w wysokim standardzie do zamieszkania. Wszystkie apartamenty były sprzedawane z kompleksowym wykończeniem, opartym o materiały klasy premium. Klient mógł zaaranżować apartament w oparciu o inspiracje w trzech stylach architektonicznych albo stworzyć ich wariacje – podaje Maciej Gotkiewicz, Członek Zarządu, RealCo.

RealCo wyszło na rynek z ofertą sprzedaży apartamentów w standardzie
„do zamieszkania”, który obejmował w pełni wykończone: łazienkę wraz z armaturą i ceramiką i kuchnię wraz z zabudową meblową i sprzętem AGD. Apartamenty zyskały również dębowe podłogi, drzwi wewnętrzne, zabudowę szaf, wbudowane oświetlenie oraz system inteligentnego zarządzania lokalem. Kompletne wykończenie zostało ujęte w cenie zakupu apartamentu.

– Nieruchomości premium, prestiżowo zlokalizowane w Śródmieściu, zaliczane są do dóbr luksusowych. Dla wielu klientów inwestycja w nieruchomości luksusowe to najlepsza lokata nadwyżek finansowych. Kamienica Wilcza 19 od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Niemalże wszystkie lokale znalazły nabywców., aktualnie w sprzedaży znajduje się tylko 1 apartament oraz 1 lokal usługowy – dodaje M. Gotkiewicz.

Kamienica przy Wilczej 19 to kameralny budynek z drugiej połowy XIX wieku, wpisany w historyczną zabudowę Śródmieścia Warszawy.

W wyniku prac remontowych został utrzymany historyczny kształt kamienicy i przywrócone zabytkowe zdobienia i detale. Nowopowstała nadbudowa stanowi kontrast, eksponując walory zrewitalizowanej, zabytkowej elewacji.

Na 6 kondygnacjach nadziemnych znajdują się 42 lokale mieszkalne o powierzchni od 34 do 111 m kw. Wszystkie apartamenty posiadają indywidualne komórki lokatorskie. Każdą klatkę wyposażono w nowoczesne windy. W lokalach na najwyższych kondygnacjach zainstalowano system klimatyzacji.

Atutem tej śródmiejsko zlokalizowanej inwestycji jest nowopowstały garaż podziemny.
W części frontowej budynku znajdują się 2 lokale usługowe.

Za projekt architektoniczny odpowiada MAAS Projekt. Projekty aranżacji wnętrz opracowali architekci z 2-k Architektura.

Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do swoich apartamentów już we wrześniu 2020 roku.

Źródło: RealCo Property Investment and Development.