Informacje dnia

PHN kupuje biurowiec Alchemia II w Gdańsku

alchemia_ii_smallSpółka grupy Polski Holding Nieruchomości kupuje od Torus  drugi etapu kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Wartość zawartej transakcji wyniosła 60,6 mln euro.

Kompleks biurowy Alchemia oferujący powierzchnię klasy A znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 409 w Gdańsku. Docelowo będzie obejmować sześć połączonych ze sobą budynków z biurami, lokalami handlowymi na parterze i ofertą sportowo-rekreacyjną.

Drugi etap Alchemii, który został oddany do użytku w październiku 2015 r., dostarczył ponad 25 tys. m kw. powierzchni najmu brutto. Składa się z dwóch części – sześcio- i ośmiopiętrowej, połączonych wspólną czterokondygnacyjną podstawą. Główni najemcy to między innymi bank inwestycyjny State Street, który wynajął cały budynek Titanium, oraz firmy Wipro IT Services i Alexander Mann Solutions. Kompleks został zaprojektowany przez renomowane studio architektoniczne APA Wojciechowski Architekci. Alchemia otrzymała certyfikat na poziomie Platinum w systemie LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora