rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Nieruchomość komercyjna P3 Katowice City z certyfikatem BREEAM Outstanding

Katowice-0001-4
Nieruchomość komercyjna P3 Katowice City z certyfikatem BREEAM na poziomie  Outstanding.

Nowoczesny magazyn zrealizowany w Katowicach przez P3 Logistic Parks, otrzymał certyfikat środowiskowy BREEAM z najwyższą możliwą oceną – Outstanding. To już druga inwestycja P3 w Polsce, która może się pochwalić tak wysokim poziomem innowacyjnych rozwiązań ekologicznych.

Nieruchomość komercyjna Park P3 Katowice City zlokalizowany jest we wschodniej części miasta przy ulicy Lwowskiej, tuż obok zjazdu z drogi krajowej 79. Na obszarze 4,7 ha powstał obiekt liczący ok. 23 000 m² powierzchni magazynowej i biurowej.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi:
„P3 Katowice City to nasza kolejna inwestycja w południowej Polsce, ale pierwsza w Katowicach. Nowy obiekt jest magazynem miejskim, przeznaczonym dla najemców, dla których głównym kryterium wyboru lokalizacji jest bliskość centrum miasta. Dążymy do tego, aby wszystkie nasze obiekty magazynowe odpowiadały nie tylko specyficznym wymaganiom klientów, ale także minimalizowały wpływ inwestycji na środowisko naturalne, a park w Katowicach jest tego najlepszym przykładem.”

Magazyn otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Outstanding. Oznacza to, że cały proces jego powstawania – od projektowania, przez budowę, aż po zarządzanie – został przeprowadzony w taki sposób, aby minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Wśród realizowanych zrównoważonych praktyk były m.in.: efektywne wykorzystanie zasobów, ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, recykling materiałów oraz przyjazne dla środowiska gospodarowanie odpadami.

Źródło: P3.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora