Z życia spółek

MLP Group zawarło transakcję finansowania projektu w Unna o wartości 41,25 mln euro z bankiem BayernLB

MLP_Unna_uj02_001

Firma MLP Group (MLP Logistic Park Germany I) zawarła umowę kredytową z bankiem BayernLB (Bayerische Landesbank).

Bank BayernLB jest jedną z największych instytucji finansowych w Niemczech. Strony podpisały umowę kredytową, w ramach której został udzielony kredyt inwestycyjny na poziomie 41,25 mln euro (około 188 mln zł). Pozyskane w ten sposób środki pieniężne zostaną wykorzystane na finansowanie projektu parku logistycznego MLP Logistics Park Unna. Współpraca z bankiem wzmocni stabilność finansową MLP Group.

– Podpisaliśmy ważną transakcję zapewniającą finansowanie jednego z kluczowych projektów MLP Group realizowanego na rynku niemieckim. Przy dynamicznym rozwoju naszej działalności w tym kraju współpraca z lokalnymi instytucjami finansowymi  jest dla nas bardzo ważna. Nawiązanie współpracy z BayernLB– jedną z wiodących niemieckich instytucji finansowych wzmocni naszą pozycję finansową poprzez pozyskanie źródła finansowania dla realizowanego projektu w parku logistycznego MLP Logistics Park Unna, a także jest otwarciem na dalszą współpracę przy nowych projektach. podkreśliła Monika Dobosz Dyrektor Finansowy w MLP Group S.A.

– Cieszymy się, że dzięki szerokiej wiedzy i doświadczeniu w zakresie finansowania możemy wspierać MLP Group w realizacji tak atrakcyjnego projektu. Centrum logistyczne MLP Logistics Park Unna będzie wyposażone w nowoczesne funkcjonalności i objęte certyfikacją w standardzie DGNB Gold, co pozytywnie wpisuje się w naszą strategię finansowania rozwoju i zrównoważonych rozwiązań. MLP Group od lat udowadnia swoją siłę w pozyskiwaniu doskonałych lokalizacji pod realizację inwestycji logistycznych w Polsce, a ostatnio także w Niemczech. BayernLB z dumą wita doświadczonego gracza z długoletnim stażem na rynku logistycznym w gronie międzynarodowych klientów Banku – powiedział Robert Hetzner z BayernLB.