Informacje dnia

Międzynarodowy konkurs architektoniczny: 2031 NOW_our cities in 10 years

9c38e1ba74b20f5fe464edd9769d5571
Fundacja Globalworth i Igloo ogosiły organizację międzynarodowego konkursu architektonicznego: 2031 NOW_our cities in 10 years.

Konkurs został przygotowany dla studentów architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii. Za przekucie swojej wizji w projekt uczestnicy mogą otrzymać nagrody o łącznej wartości 11 000 euro. Ponadto uzyskają oni możliwość przedstawienia swoich propozycji w High Tech Learning Center na Uniwersytecie Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu w Bukareszcie oraz ich publikacji w konkursowym katalogu. Prace konkursowe można przesyłać do 20 stycznia 2022 r.

„2031 NOW_our cities in 10 years to konkurs, w którym podejmujemy kroki w kierunku realizacji zobowiązania, by budować jak najbardziej funkcjonalne, zrównoważone i harmonijne miasta dla środowiska biznesowego i nie tylko. Cieszymy się, że w tym przedsięwzięciu naszym partnerem jest Stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture, z pomocą którego wspieramy przyszłość architektury w dwóch krajach, w których Globalworth jest liderem rynku biurowego: w Polsce i w Rumunii. Globalworth buduje i zarządza biurowcami, dlatego w codziennej pracy ja oraz moje koleżanki i koledzy jesteśmy świadomi rosnącego znaczenia architektów. To oni nadają kształt naszym domom, biurowcom, miastom i miejscom, w których żyjemy. Mamy nadzieję, że ten międzynarodowy konkurs z prestiżowym jury, które udało się nam zgromadzić, wesprze i umocni przyszłość architektury.” – powiedział Georgiana Iliescu, dyrektor Fundacji Globalworth.