rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Lokale biurowe na wynajem w Trójmieście – stale przybywa nowoczesnych powierzchni biurowych

scott-webb-112891-unsplash
Segment biurowy w Trójmieście stale się rozwija, dostarczając corocznie nowoczesne powierzchnie biurowe w Sopocie, Gdyni i Gdańsku. W miastach tych zauważalny jest rosnący popyt na biura. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, deweloperzy stale realizują nowe inwestycje.

Pomimo pandemii koronawirusa w naszym kraju, Trójmiejski rynek biurowy radzi sobie całkiem dobrze. Zapotrzebowanie na nowoczesne przestrzenie biurowe w dalszym ciągu jest zauważalne, do użytku oddawane są kolejne inwestycje. Najemcom zależy na nowoczesnych, komfortowych i elastycznych powierzchniach biurowych.

Według najnowszego raportu firmy Cresa Polska „Occupier Economics: Rynek biurowy w Trójmieście w I poł. 2020 r.” trójmiejski rynek biurowy może już niebawem stać się rynkiem najemcy. Przemawiają za tym zmieniające się uwarunkowania rynkowe. Jak podkreślają specjaliści Cresa Polska – Michał Rafałowicz, Dyrektor regionu pomorskiego w firmie Cresa Polska oraz dr Bolesław Kołodziejczyk, Dyrektor działu badań rynkowych i doradztwa w firmie Cresa Polska, Trójmiasto jest nadal atrakcyjne dla sektora BPO/SSC/GBS. Dodatkowo inwestycje w infrastrukturę portową i transportową przyciągają firmy, które są związane z obrotem towarów drogą morską.

Biur w Trójmieście stale przybywa
Pomimo niepewnej sytuacji gospodarczej, większość deweloperów nie decyduje się na wstrzymywanie budów swoich inwestycji biurowych. Niedawno kilka inwestycji zostało oddanych do użytku, a kolejne biurowce są w drodze.

Inwestycje biurowe w Sopocie

– Biurowiec Niepodległości 696
W Sopocie Górnym przy ulicy Niepodległości 696 powstaje nowoczesny biurowiec, którego budowa ma się zakończyć w IV kwartale 2020 roku. Jest to inwestycja wchodząca w skład portfela dewelopera Ekolan. za projekt architektoniczny odpowiada pracownia projektowa Proconcept.
W ramach inwestycji Niepodległości 696 powstanie nowoczesny, czterokondygnacyjny biurowiec, który dostarczy na lokalny rynek ok. 1500 metrów kw. powierzchni. Podziemna kondygnacja zostanie przeznaczona na podziemny parking. Nie zapomniano także o rowerzystach, dla których zostanie wydzielona strefa postojowa dla rowerów. Budynek będzie otoczony malowniczymi terenami zielonymi.
Biurowiec Niepodległości 696 powstaje przy głównej arterii prowadzącej przez Trójmiasto, co zapewnia dobry dojazd do sąsiednich miast – Gdańska i Gdyni. Atutem inwestycji jest także bliskość komunikacji miejskiej oraz duża liczba punktów handlowych oraz usługowych w okolicy.

– Kompleks biurowy Rzemieślnicza 15
Rzemieślnicza 15 to czterokondygnacyjna inwestycja, która powstała przy ulicy Rzemieślniczej. Do użytku została ona oddana w bieżącym roku. Inwestycja powstała w formule shell-and-core, czyli oferuje podstawowy stan wykończenia wynajmowanej powierzchni.
Deweloperem jest ODDK Sp. z o.o. Sp.k. Nowoczesny biurowiec dostarczy 3980 metrów kw. powierzchni całkowitej. Sama powierzchnia biurowa zajmuje 2491 metrów kw. Inwestycja Rzemieślnicza 15 oferuje 32 miejsca parkingowe w garażu podziemnym oraz 30 miejsc parkingowych podziemnych. Najemcy biur mogą tutaj liczyć na takie udogodnienia, jak: kontrola dostępu, klimatyzacja, okablowanie elektryczne, okablowanie komputerowe, łącze światłowodowe, otwierane okna. Wszystko to w standardzie.
Bezpieczeństwo najemców zapewnia całodobowa ochrona oraz monitoring.

Inwestycje biurowe w Gdyni

– Kompleks biurowy 3T Office Park
Kompleks biurowy 3T Office Park powstaje obecnie w Gdyni przy ulicy Kazimierza Górskiego. Jest to projekt spółki 3T Office Park. Generalnym wykonawcą inwestycji jest spółka PORR, natomiast za projekt architektoniczny budynku odpowiada Biuro AHR Architects. Budowa inwestycji rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku, natomiast jej zakończenie planowane jest na II kwartał 2021 roku.
W ramach inwestycji powstają trzy wieże biurowe, które będą oferowały biura w standardzie klasy A. Docelowo powierzchnia całkowita kompleksu 3T Office Park ma wynieść 54900 metrów kw., z czego  38500 metrów kw. zostanie przeznaczonych na biura. Poza biurami, budynki będą oferowały powierzchnie handlowe i usługowe. W ramach inwestycji powstanie także parking na 420 samochodów.
Kompleks biurowy 3T Office Park otrzymał certyfikat Interim w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– Biurowiec K2
Zatwierdzona została już budowa biurowca K2, który ma powstać ulicy Kieleckiej 2 w Gdyni. Budowa konstrukcji ma rozpocząć się jeszcze w 2020 roku. Zakończenie budowy zostało zaplanowane na połowę 2022 roku.
Projekt zakłada budowę sześciokondygnacyjnego budynku biurowego, który dostarczy na gdyński rynek około 11,4 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Poza biurami, K2 zaoferuje także przestrzenie handlowe i usługowe. Na dwóch kondygnacjach podziemnych będzie znajdował się parking, który zapewni 136 miejsc parkingowych.
Biurowiec K2 w Gdyni to inwestycja spod szyldu firmy Vastint Polska. Gmach zaprojektowany został przez architektów z pracowni APA Wojciechowski, natomiast generalnym wykonawcą inwestycji jest firma budowlana CFE Polska.

Inwestycje biurowe w Gdańsku

– Biurowiec C300 Office
Obecnie trwa budowa inwestycji biurowej C300 Office w Gdańsku. Inwestycja powstaje przy ulicy Marynarki Polskiej 163. Budowa biurowca rozpoczęła się w listopadzie 2019 roku, natomiast jej zakończenie deweloper przewiduje na początek II kwartału 2021 roku.
W ramach projektu powstaje dziesięciokondygnacyjny budynek, który dostarczy na gdański rynek  ok. 13,7 tys. metrów kw. nowoczesnej powierzchni komercyjnej. Deweloper przewidział też wydzielenie lokali handlowo-usługowych. Na czterech dolnych poziomach będą mieściły się pomieszczenia biurowe oraz garaże, w których znajdzie się miejsce na 265 pojazdów. Nowoczesne biura zajmą poziom od piątego do dziesiątego piętra.
Biurowiec C300 Office w Gdańsku będzie zachwycał szklaną fasadą i prostą, choć niebanalną architekturą. Inwestorem projektu C300 Office w Gdańsku jest spółka Inopa.

– Zespół biurowy DOKI
Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa inwestycji DOKI, w której skład wchodzą projekty DOKI Living oraz DOKI Office. Ten biurowo-mieszkalno-usługowy projekt realizowany jest na gruncie w otoczeniu ulic ks. Popiełuszki i Kadłubowców. Inwestor zaplanował zakończenie budowy i oddanie inwestycji do użytku na 2024 rok. Ten nowoczesny, dziewięciokondygnacyjny kompleks biurowy ma dostarczyć 37 tys. metrów kw. biur. Powstanie także jedna kondygnacja podziemna, która zostanie przeznaczona na parking. Deweloperem jest Euro Styl we współpracy z Torus, natomiast za projekt architektoniczny odpowiadają architekci z pracowni APA Wojciechowski.
DOKI Living to inwestycja realizowana w kilku etapach z mieszkaniami, oraz lokalami handlowo-usługowymi usytuowanymi na parterze. Budynek zaoferuje mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Największe z nich będą miały powierzchnię 128 metrów kw. Kupujący będą mogli wybierać spośród lokali od jedno- do pięciopokojowych.
DOKI Office będą stanowiły dwa biurowce – niższy będzie liczył pięć kondygnacji, a wyższy siedem kondygnacji. Parter budynku zostanie przeznaczony na lokale handlowo-usługowe. Oddanie do użytku planowane jest na przełom 2022 i 2023 roku.

Redakcja
Komercja24.pl


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora