rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Inwestycja komercyjna Monopol z certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent

Piotr Krajewski - Fotografia Architektury / Architectural Photography

Zlokalizowana przy warszawskim placu Konesera inwestycja komercyjna Liebrecht & wooD – Monopol – została wyróżniona certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Wyróżnienie certyfikatem BREEAM stanowi potwierdzenie znakomitych praktyk w zakresie technologii oszczędzania energii, użytych materiałów czy zastosowania innych rozwiązań proekologicznych.
Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Environmental Assessment Method) przyznawany jest inwestycjom spełniającym restrykcyjne wymagania środowiskowe. Wyróżnienie dla Monopolu jest potwierdzeniem najwyższych standardów w tym zakresie. Wcześniej budynki otrzymały certyfikat na etapie projektowym – również na poziomie Excellent. To oznacza, że jest to kolejne przedsięwzięcie Liebrecht & wooD, które zostało wyróżnione w ten sposób.

Zastosowane rozwiązania sprawiają, że nasz projekt odpowiada na aktualne wyzwania zrównoważonego budownictwa. To nie tylko systemy zapewniające oszczędność energii czy wody wewnątrz samej inwestycji, ale także pozwalające między innymi na zbieranie wody opadowej, mogącej służyć do nawadniania roślin. Tego rodzaju elementy, w połączeniu z lokalizacją umożliwiającą swobodny dostęp do transportu publicznego, doceniane są przez najemców, którym bliska jest troska o środowisko naturalne – mówi Dominika Nowakowska, Sustainability Engineer BREEAM Assessor, Liebrecht & wooD Poland.

fot.: Piotr Krajewski.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora