Informacje dnia

Deweloper 7R oddał do użytku dziesiąty magazyn na obszarze Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej

1aaebf4e308ed4ff767cb9a7fd144e3d
Deweloper 7R ukończył budowę i oddał do użytkowania dziesiąty obiekt magazynowy, który powstał w ramach 7R Park Kraków w Kokotowie.

Oddając do użytkowania dziesiąty obiekt magazynowy, deweloper 7R umocnił swoją pozycję na obszarze Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Nowy obiekt magazynowy, który został oddany do użytku, oferuje ponad 33 300 mkw. powierzchni. Obiekt został wynajęty przez firmy: ESA logistika, Styler, a także spółki Answear.com SA i BrandBQ Sp. z o.o., właściciel marki Medicine, które prowadzą ekspansję na terenie kompleksu, zajmując już drugi budynek magazynowy w ramach parku.
7R Park Kraków to największy park logistyczny w portfolio dewelopera 7R o łącznej powierzchni ponad 213 300 mkw.

Pamiętam pierwsze spotkania z prezesem 7R Tomaszem Lubowieckim, gdy rozmawialiśmy o wspólnych planach: samorządu wielickiego i firmy 7R. Po pięciu latach działalności w Wielickiej Strefie Aktywności Gospodarczej mogę powiedzieć, że siłą tego miejsca jest właśnie obecność firmy 7R. Dobre planowanie – krótko i długookresowe – pozwoliło pokazać nam, na czym polega skuteczne partnerstwo publiczno-prywatne. Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej jest naszym wspólnym sukcesem, zarówno w wymiarze ekonomicznym, jak również ludzkim – poprzez tworzenie miejsc pracy. Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku i związane z tym wydarzeniem przygotowania miały konkretne cele. Po pierwsze: spotkanie młodzieży z całego świata z Papieżem Franciszkiem oraz drugi cel: wykorzystanie potencjału tych przygotowań do rozwoju gospodarczego miasta i gminy Wieliczka. Po pięciu latach możemy powiedzieć, że te cele zostały zrealizowane. Chciałbym również zwrócić uwagę na wymiar społeczny tego miejsca. Obok strefy gospodarczej powstała strefa wsparcia dla ludzi potrzebujących: Dom Miłosierdzia, Dom Młodych oraz Centrum Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Z tych miejsc codziennie niesiona jest pomoc w różne części Małopolski. Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej jest dziś modelowym przykładem funkcjonowania strefy gospodarczej, która przynosi korzyści ekonomiczne i społeczne, 

podkreśla Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora