rynek nieruchomości inwestycyjnych na sprzedaż

YIT i NREP z kontraktem na budowę ponad tysiąca lokali w Warszawie

Smartti Mokotów 1 and 2

YIT to największy deweloper w Finlandii, zaś NREP to wiodący fundusz i inwestor w branży nieruchomości w krajach nordyckich.

Strony podpisały ze sobą umowę, której przedmiotem jest budowa oraz sprzedaż ponad tysiąca lokali mieszkalnych. Mają to być mieszkania na wynajem, które zostaną wybudowane w Warszawie. Mieszkania powstaną w ramach czterech projektów. Dwa z czterech projektów są już w trakcie realizacji.
To pierwsza taka inwestycja mieszkaniowa NREP w naszym kraju. Oddanie pierwszych budynków do użytkowania w ramach współpracy YIT i NREP zaplanowano na końcówkę 2022 roku.
W procesie negocjacji warunków umowy z NREP, spółce YIT doradzały trzy firmy: DZP (pełna obsługa prawna), KPMG (doradztwo podatkowe) i Colliers (doradztwo transakcyjne).

Cieszymy się, że razem z NREP możemy kształtować rynek najmu instytucjonalnego w Polsce i dziękujemy naszemu partnerowi za zaufanie, które zaowocowało jedną z większych transakcji w sektorze PRS (Private Rented Sector) w naszym regionie – mówi Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce. – Traktujemy tę transakcję jako pierwszy krok naszej ramowej współpracy i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli realizować dla NREP kolejne obiekty w największych miastach w Polsce – dodaje Tomasz Konarski.

Oferta najmu prywatnego w Polsce zyskuje na atrakcyjności. Wierzymy, że popyt zwiększy się jeszcze bardziej, zwłaszcza na nowoczesne, przyjazne klientom formy zamieszkania w ciekawym sąsiedztwie. Cieszymy się, że debiutujemy na polskim rynku we współpracy z YIT – wieloletnim partnerem z Finlandii, znanym w krajach Europy Północnej z wysokiej jakości i zaangażowania w zrównoważony rozwój, z którymi również identyfikuje się NREP. Chcemy zaoferować naszym klientom w Polsce wyjątkowe rozwiązania z zakresu wynajmu mieszkań – mówi Rune Kock, Dyrektor Działu Living w NREP.