Informacje dnia

The Instant Group dokonała przeglądu rynku powierzchni elastycznych w Polsce

TIG Insights

The Instant Group to największa na świecie platforma skupiająca i dysponująca informacjami na temat powierzchni elastycznych. wedłur raportu ekspertów The Instant Group, polski rynek powierzchni flex przetrwał Covid-19, a zapotrzebowanie na tego typu powierzchnie wzrosło.

The Instant Group to największa na świecie platforma agregująca elastyczną przestrzeń biurową, śledząca ponad 33 000 elastycznych biur na całym globie. Dostęp do tak szerokich danych daje TGI unikalny obraz rynku coworkingu, biur serwisowanych i innych form elastycznej przestrzeni dedykowanej pracy.

Kluczowe informacje:

O 13% wzrosło zapotrzebowanie na powierzchnie elastyczne rok do roku.
Długość trwania kontraktów wzrosła o 31% w miarę dojrzewania rynku.
Średnia wielkość transakcji wzrosła o ponad 40% – sektor MŚP upatruje korzyści wynikających z możliwości dostosowania i doboru powierzchni do realizowanych projektów i aktualnych potrzeb, dla większych organizacji liczą się z kolei bardziej elastyczne formy najmu.

The Instant Group jako największa na świecie platforma agregująca elastyczną przestrzeń biurową, śledzi ponad 33 000 elastycznych biur na całym świecie. Dzięki temu TIG posiada unikalny obraz rynku coworkingu, biur serwisowanych i innych form elastycznej przestrzeni roboczej.

W ciągu ostatnich 3 lat polski rynek elastycznych przestrzeni pracy odnotował zarówno wysoki wzrost, a sama branża charakteryzuje się wysoką dojrzałością. Chociaż rynek przestrzeni elastycznych koncentruje się głownie wokół Warszawy, Krakowa czy Wrocławia, zauważalna jest ekspansja na inne polskie miasta – które to cieszą się zainteresowaniem zarówno ze strony wynajmujących, jak i międzynarodowych dostawców, czy też wielu lokalnych inwestorów.

Wydaje się, że wzrostowa trajektoria rynku pozostała stosunkowo nietknięta pomimo wpływu Covid-19, chociaż podobnie jak w większości krajów popyt przesunął się tymczasowo w kierunku rynków wtórnych i poza lokalizacjami w centrach miast.

Dane pozwalają mi śmiało przewidywać, że polski rynek elastycznych przestrzeni biurowych będzie się rozwijał w najbliższych miesiącach I latach, stając się siłą napędową krajowego rynku biurowego. Rosnące zainteresowanie ze strony firm średniej wielkości i korporacji, w połączeniu z rosnącą ilością wysokiej jakości powierzchni stworzyło prężny rynek z coraz większymi możliwościami wyboru dla klientów, którzy chcą uzyskać elastyczność w swojej przestrzeni do pracy.- John Duckworth – Executive Director EMEA – The Instant Group.
Po stosunkowo dobrych zeszłorocznych wynikach, prognozy The Instant Group wskazują, że oczekuje się wzrostu popytu o 13% w 2021 r., przy czym oczekuje się, że popyt ze strony małych i średnich przedsiębiorstw zwiększy popyt ze strony start-upów. Możemy spodziewać się zwiększonego zaangażowania właścicieli na rynku w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy, co przyniesie klientowi większy wybór.

Podobnie jak w wielu innych sektorach biznesu, elastyczni dostawcy biur musieli zmierzyć się z dużą niepewnością. Jednak wszystkie lokalizacje, które znamy na polskim rynku, przetrwały niezakłócone pomimo wyzwań. To ważny komunikat, że elastyczni operatorzy biur zapewniają najwyższą jakość i ciągłość działania firm korzystających z tego typu przestrzeni do pracy. – Marek Ciunowicz – CEO – Corees Polska.

materiał prasowy


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora