rynek nieruchomości komercyjnych na sprzedaż

Rozpoczęła się budowa parku MLP Business Park Berlin I

Berlin wbicie łopaty 1
MLP Group jeden z wiodących deweloperów na rynku nieruchomości magazynowych właśnie rozpoczął budowę nowoczesnego parku biznesowego MLP Business Park Berlin I. Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum odbyła się 2 października w miejscowości Ludwigsfelde przylegającej do Berlina. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele MLP Group, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych.

MLP Business Park Berlin I to park biznesowo-logistyczny o łącznej powierzchni najmu
ok. 18.000 mkw., oferujący małe moduły magazynowe z nowoczesną przestrzenią biurową, których minimalna powierzchnia najmu będzie zaczynać się już od 750 mkw. Projekt skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z segmentu e-commerce, firm kurierskich oraz lekkiej produkcji. Zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2021 roku. Powierzchnie magazynowo-biurowe powstają w czterech halach i zgodnie ze standardem MLP Group, objęte są w całości certyfikacją BREEAM. Do pozyskania najemców dla powstających powierzchni zostały zaangażowane, jako wyłączni doradcy, firmy CBRE i JLL, dostawcy usług specjalistycznych na rynku nieruchomości.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele inwestora, generalnego wykonawcy oraz władz samorządowych. Spółkę MLP Group, będącą właścicielem parku MLP Business Park Berlin I, reprezentowali Radosław T. Krochta – Prezes Zarządu, Tomasz Zabost – Członek Zarządu, Patrick Schumacher-Kurowski – Country Manager odpowiedzialny za Niemcy i Austrię, Björn Foltinowsky – Head of Construction & Project Management oraz Andreas Bertsch – Technical Project Manager . Z ramienia firmy Köster GmbH, pełniącego funkcję Generalnego Wykonawcy uroczystość zaszczycił Ralf Junghans – Divisional Head of Logistics East, natomiast lokalny samorząd reprezentował Burmistrz Andreas Igel.

Burmistrz Igel podkreśla znaczenie lokalizacji Ludwigsfelde. Jest także bardzo zadowolony, że projekt MLP Business Park Berlin I mógł w końcu ruszyć, i dodał, że bardzo docenia inwestycję MLP Group „To, co tu robicie leży w naszym obopólnym interesie” – powiedział.
– Na rynku niemieckim to nasz kolejny projekt w tak atrakcyjnej lokalizacji i stanowi on kontynuację ekspansji MLP Group w Niemczech. Poza regionem Berlina planujemy budowę kolejnych obiektów w Kolonii, Monachium, w regionie Zagłębia Ruhry oraz we Wiedniu – mówi Patrick Schumacher-Kurowski, Country Manager w MLP Group odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.

Park zlokalizowany jest bezpośrednio przy drodze B101, która prowadzi bezpośrednio do obwodnicy Berlina (A10). Dworzec kolejowy Ludwigsfelde znajduje się w odległości zaledwie kilku minut jazdy samochodem i zapewnia bardzo dobre połączenie z komunikacją publiczną. Przy parku znajduje się przystanek autobusowy. Z kolei do lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.

Źródło: MLP Group S.A


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora