Informacje dnia

Odbudują kamienicę Pod Pelikanem we Wrocławiu

Nowa Papiernia_Kamienica Pod Pelikanem_215 mieszkań typu studio, wysokie okna oraz industrialne wykończenie. Kamienica Pod Pelikanem, którą wybuduje RED Real Estate Development, będzie wyglądem nawiązywać do wersji historycznej oraz zachowa tę samą nazwę. To kolejna inwestycja Nowej Papierni, która wpisuje się w rewitalizację przestrzeni miejskiej.

Kamienica Pod Pelikanem powstanie dokładnie w miejscu, w którym w 1861 roku wybudowana została kamienica czynszowa o tej samej nazwie. XIX-wieczny budynek nie przetrwał jednak do dzisiaj. Jego stan techniczny od lat nie pozwalał na użytkowanie. Został przeznaczony do rozbiórki. Teraz nowa kamienica wypełni lukę w zabudowie przy ul. Kościuszki 130.

Znajdzie się w niej 15 mieszkań typu studio o powierzchni od 31 do 36 mkw.

Nowa Papiernia to osiedle loftowe na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Powstały tu lofty w dwóch budynkach po XIX-wiecznej fabryce papieru i nowy obiekt New Line z wysokimi mieszkaniami w industrialnym klimacie. Kamienica Pod Pelikanem to część kolejnego etapu inwestycji, którą prowadzi deweloper RED Real Estate Development.

 


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora