Informacje dnia

Magazyny Sergo w Pradze w pełni wynajęte

SLPPFirma Damco wynajęła 2 800 m² powierzchni magazynów  w SEGRO Logistics Park Prague w Hostivicach. W transakcji pośredniczyli doradcy działu powierzchni magazynowo-przemysłowych JLL.

W ten sposób Segro Logistics Park Prague jest już w całości wynajęty. Kompleks magazynów mieści się  w pobliżu drogi ekspresowej R6, w odległości 12 km od centrum Pragi. Inwestycja oferuje ponad 100 000 m² istniejącej powierzchni magazynowej. Potencjał rozwojowy parku wynosi ponad 250 000 m² powierzchni, która będzie znajdować się na 70-hektarowym obszarze.

Praga jest jedną z kluczowych dla SEGRO lokalizacji w regionie Europy Centralnej, gdzie portfolio firmy obejmuje obecnie już 1 147 700 m². Magdalena Szulc, Dyrektor SEGRO na Europę Centralną podkreśla znaczenie rynku: „Czechy zajmują silną drugą pozycję w regionie. W 2014 ok. 75% transakcji zostało zawartych w Polsce i Czechach. Rynkiem interesują się także międzynarodowi inwestorzy – w pierwszym kwartale 2015 w Czechach zawarto transakcje o wartości 731 mln EUR w porównaniu z 458 mln EUR transakcji przeprowadzonych w Polsce”.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora