Magazyny

Magazyny self-storages w 100 – letnich halach przemysłowych w Sosnowcu

magazyny-self-storage-w-sosnowcu-sejfboksy-fot-sejfboksy-23W ponad 100-letnich poprzemysłowych halach w Sosnowcu powstały nowoczesne self-storages, czyli magazyny samoobsługowe coraz częściej zastępujące piwnice, garaże czy strychy.

Na powierzchni ponad 1,2 tys. m kw. powstało w sumie aż 120 boksów mogących pomieścić m.in. sprzęt sportowy, motocykle, meble, nadmiar książek i dokumentów, zbędne ubrania czy sprzęt fotograficzny.

Budynek, będący przed laty częścią sosnowieckich zakładów należących do przemysłowej rodziny Schoenów, zyskał właśnie drugie życie. Inwestor z Sosnowca zdecydował się na wyremontowanie go i stworzenie w jego wnętrzu nowoczesnego magazynu typu self-storage. To pierwsza tego typu inwestycja w Zagłębiu. Na 1287 m kw. powstało aż 120 specjalnych boksów, w których można samodzielnie przechowywać rzeczy. Z magazynu korzystać mogą zarówno mieszkańcy regionu mający za mało miejsca w mieszkaniach lub domach, jak również lokalni przedsiębiorcy i firmy handlowe, składujące w boksach np. towar lub dokumenty.

Magazyn jak sejf to pomysł z USA

Pomysł na tego typu inwestycję sprowadzono do Sosnowca z USA, gdzie magazyny typu self storages znane są już od ponad 70 lat.

Do budynku wejść do można wyłącznie po wprowadzeniu specjalnego kodu. Zawartości boksów strzeże natomiast 24 godzinny nowoczesny monitoring wizyjny oraz zamontowane w całym budynku alarmy. Boksy pilnowane są również przez ochronę. Każda ze skrytek zabezpieczona jest także kłódką, do której klucz ma wyłącznie użytkownik.


nick
twoja opinia

Komentarz pojawi się po akceptacji administratora